Elportál 

Oživený text

česky

 

Zajímavá aktivita: Oživený text
Autor: PhDr. Hana Němcová (PřF MU)
Předmět: JAP04 Angličtina pro přírodovědce 4 (jaro 2007)

Typ aktivity

Procvičování.

Typ kurzu

Jazykový kurz s neomezeným počtem zapsaných studentů.

Náročnost

Náročnější na přípravu, při které je třeba mírně pokročilá úroveň IT schopností (lze využít e-technika). Tuto výukovou aktivitu lze koncipovat jako zcela bezobslužnou, kde při vyhodnocování odpovědí není třeba zásahu vyučujícího.

Cíl

Opakovaným vypracováváním podobných cvičení lze zlepšit slovní zásobu studujícího, nacvičit gramatiku, zvýšit úroveň porozumění při čtení cizího textu.

Popis

Pro procvičování slovní zásoby, gramatiky a porozumění si vyučující zvolil formu cvičení, která jsou obvyklá téměř ve všech jazykových cvičebnicích. Obdobná cvičení, kde se doplňují výrazy do vět, odpovídá se na otázky v závislosti na předchozím textu, vybírají se správné možnosti apod. bývají nezbytnou součástí výuky cizích jazyků. Snad každý vyučující v tomto případě ocení velkou pomoc systému, který je schopen podobné úkoly automaticky opravovat.

Ukázka oživeného textu


Relevantní odkazy 


Nahoru | Kontakty: elportal(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz (Elportál), etech(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz (e-learning), iscor(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz (webdesign)

Elportál (E-learning na MU) ISSN 1802-128X

Provozuje Fakulta informatiky Masarykovy univerzity