CJJ31 Tvorba elektronických výukových materiálů

Filozofická fakulta
jaro 2025
Rozsah
0/2/0. 4 kr. Ukončení: z.
Vyučováno kontaktně
Vyučující
Mgr. Hana Žižková, Ph.D. (přednášející)
Bc. Vendula Filipová (pomocník)
Garance
Mgr. Hana Žižková, Ph.D.
Ústav českého jazyka – Filozofická fakulta
Kontaktní osoba: Bc. Silvie Hulewicz, DiS.
Dodavatelské pracoviště: Ústav českého jazyka – Filozofická fakulta
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je nabízen i studentům mimo mateřské obory.
Mateřské obory/plány
Cíle předmětu
Cílem předmětu Tvorba elektronických výukových materiálů je naučit studenty vytvářet moderní výukové materiály pro efektivní vzdělávání. Během kurzu se seznámí s postupy tvorby vizuálních materiálů, zpětnou vazbou a testováním znalostí. Naučí se také pracovat s elektronickými a cloudovými systémy, využívat AI ve výuce, organizovat online výuku, používat sociální sítě či další online nástroje. Součástí kurzu je i tvorba vlastních výukových materiálů.
Výstupy z učení
Po absolvování kurzu Tvorba elektronických výukových materiálů bude student schopen vytvářet vizuální a interaktivní výukové materiály a efektivně organizovat a plánovat vzdělávací projekty. Naučí se používat nástroje pro získávání zpětné vazby a testování znalostí, pracovat s elektronickými a cloudovými systémy, a integrovat umělou inteligenci do výuky. Student zvládne vést online výuku.
Osnova
  • 1) Úvodní hodina - elektronické materiály 2) Tvorba vizuálních materiálů 3) Organizace a plánování 4) Získávání zpětné vazby (ověření znalostí) a tvorba videa 5) Školní elektronické systémy, cloudové nástroje 6) Hry, spolupráce a další aplikace 7) Platformy pro komunikaci s žáky a jak si ošetřit soukromí 8) Využití AI ve výuce 9) Online výuka 10) Tvorba dotazníků 11) Práce studentů 12) Sociální sítě, weby, online slovníky
Výukové metody
Prezentace témat, diskuze.
Metody hodnocení
Aktivní účast na semináři, vytvoření vlastního výukového materiálu.
Další komentáře
Studijní materiály
Výuka probíhá každý týden.
Předmět je zařazen také v obdobích jaro 2021.