POL457 Comparative Analysis of the Security Policy

Faculty of Social Studies
Spring 2006
Extent and Intensity
1/1/0. 8 credit(s). Type of Completion: zk (examination).
Teacher(s)
prof. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, Ph.D. (lecturer), doc. PhDr. Josef Smolík, Ph.D., MBA, LL.M., MSc. (deputy)
Guaranteed by
prof. JUDr. PhDr. Miroslav Mareš, Ph.D.
Department of Political Science – Faculty of Social Studies
Contact Person: Ivona Tolarová
Timetable
Tue 16:00–17:40 P22
Course Enrolment Limitations
The course is also offered to the students of the fields other than those the course is directly associated with.
fields of study / plans the course is directly associated with
Course objectives (in Czech)
Studenti a studentky jsou v předmětu seznámeni/y s možností využití komparativní metody při analýze soudobé bezpečnostní politiky. Bezpečnost je pojímána komplexně. V rámci předmětu jsou srovnávány jednotlivé sektory bezpečnostní politiky. Cílem je zprostředkovat studentům a studentkám aktuální vývojové trendy v bezpečnostních studiích.
Syllabus (in Czech)
  • 1.Úvod do studia komparace bezpečnostní politiky 2. Analýza v bezpečnostních studíiích a využití kompararivní metody v jejím rámci 3. Komparace geostrategické pozice 4. Komparace hrozeb a rizik 5. Komparace základních bezpečnostně-politických dokumentů 6. Komprace institucionálního rámce bezpečnostní politiky 7. Komparace zahranicni politiky v bezpecnostni oblasti 8. Komparace vojenske politiky 9. Komparace politiky v oblasti verejneho poradku 10. Komparace ekonomicke a socialni bezpecnostni politiky 11. Komparace environmentalni a zdravotni politiky 12. Komparace bezpecnostne politickeho vyzkumu 13. Pisemna zkusebni test
Literature
  • Informace o literatuře jsou obsaženy ve složce studijní materiály v IS.
Assessment methods (in Czech)
Předmět je zakončen zkouškou. V rámci předmětu je po splnění příslušných úkolů možné získat maximálně 60 bodů, pro absolvování je třeba minimálně 36 bodů. Ohodnocení jednotlivých úkolů je následující: Referáty (cca 10 minut) a na stejném semináři použité a odevzdané elektronické prezentace (cca 4-6 obrazu): za jeden referát + prezentaci je možné získat maximálně 9 bodů, celkově je možné mít v průběhu semestru 2 referáty, tzn. ze maximálně je možné získat za referáty 18 bodu. Jeden student/studentka nesmí mít více než jeden referát v jednom semináři. Seminární práce na stejné téma jako jeden z referátů nebo k vybranému problému, kterého se alespoň část referátu týkala o rozsahu cca 10 normostran (termín odevzdáni poslední seminář v semestru, tj. 23.5. 2006): 12 bodů. Podrobnosti k referátům budou upřesněny v úvodních dvou seminářích. Témata musí schválit na semináři vyučující, a to nejpozději do 7. 3. 2006. Ke zpracování referátů a seminárních prací je třeba využít zdroje dostupné z FSS MU (včetně internetu) nad rámec zadané povinné literatury. Aktivní účast na seminářích: 10 bodu Písemné přezkoušení: 20 bodu. Hodnoceni: 56-60 bodu: A 51-55 bodu: B 46-50 bodu: C 41-45 bodu: D 36-40 bodu: E 35 a méně: F Plagiátorství je nepřípustné.
Language of instruction
Czech
Further Comments
The course is taught annually.
The course is also listed under the following terms Spring 2004, Spring 2005, Spring 2007, Spring 2008.
  • Enrolment Statistics (Spring 2006, recent)
  • Permalink: https://is.muni.cz/course/fss/spring2006/POL457