TI2019 Internacionalizace v technické a informační výchově

Pedagogická fakulta
jaro 2019
Rozsah
0/0/0. 0 kr. Ukončení: z.
Vyučující
Ing. Zdeněk Hodis, Ph.D. (přednášející)
doc. Ing. Jiří Hrbáček, Ph.D. (přednášející)
Garance
Ing. Zdeněk Hodis, Ph.D.
Katedra technické a informační výchovy – Pedagogická fakulta
Kontaktní osoba: Ing. Zdeněk Hodis, Ph.D.
Dodavatelské pracoviště: Katedra technické a informační výchovy – Pedagogická fakulta
Rozvrh
Čt 11:00–12:50 učebna 25
Omezení zápisu do předmětu
Předmět je nabízen i studentům mimo mateřské obory.
Mateřské obory/plány
Cíle předmětu
Cílem předmětu je rozšířit znalosti studenta v oboru Technická a informační výchova a zlepšit jeho kompetence ve vztahu k mezinárodnímu kontextu.
Osnova
  • Osnova předmětu souvisí s podmínkami pro jeho naplnění danými konkrétními požadavky v rámci jedné z následujících forem:
  • 1. absolvování odborného studijního předmětu (nikoli jazykového kurzu), který je na PdF MU nebo na jiných součástech MU vyučovaný v cizím jazyce, předmět musí být zaměřen na technickou a informační výchovu případně příbuzný obor, 2. za účast na zahraničním studijním pobytu (např. v rámci programu Erasmus+) v rozsahu nejméně 2 měsíce, 3. za odbornou praxi vedenou v rámci pracovní stáže v zahraničí (např. v rámci programu Erasmus+), přičemž minimální doba pobytu na pracovní stáži jsou 2 měsíce, 4. za účast na mezinárodní letní škole v zahraničí se zaměřením na technickou a informační výchovu nebo příbuznou disciplínu v rozsahu nejméně dvou týdnů, 5. za napsání diplomové práce v anglickém nebo německém jazyce, 6. v průběhu studia účast na nejméně třech přednáškách nebo seminářích tematicky zaměřených na studovaný obor vedených v cizím jazyce hostujícími profesory na PdF MU, jiných fakultách MU či jiných vysokých školách, 7. za aktivní vystoupení v cizím jazyce/v zahraničí na studentské vědecké konferenci. 8. za absolvování předmětu, ve kterém je vyžadována práce s cizojazyčnou literaturou (např. překlady z cizojazyčné literatury, testy k ukončení předmětu v cizím jazyce apod.).
Literatura
  • BOČÁNKOVÁ, Milena a Miroslav KALINA. Anglicko-český, česko-anglický slovník Evropské unie. 1. vyd. Praha: Ekopress, 2005, 289 s. ISBN 8086119904. info
  • Anglicko-český česko-anglický slovník. Edited by Miroslav Řešetka. 2. vyd. Olomouc: FIN Publishing, 1996, 1311 s. ISBN 808600208X. info
Výukové metody
stáže v zahraničí (Erasmus+ apod.), seminární práce v cizím jazyce
Metody hodnocení
účast na zahraniční stáži nebo projekty v cizím jazyce
Další komentáře
Předmět je vyučován každoročně.
Předmět je zařazen také v obdobích jaro 2020, jaro 2021, jaro 2022, jaro 2023, jaro 2024, jaro 2025.