CVT FI

Novinky, zajímavosti a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu

Rozšíření funkcionality GitLab FI

Informačně přínosné | 7 | 7
Mgr. Roman Lacko (CVT FI MU), učo 396157
unix gitlab
K funkcionalitě GitLab FI jsme přidali správu externích účtů a podporu GitLab CI/CD.
GitLab

GitLab FI byl zaveden v květnu 2016 a od té doby jej aktivně používá přes 1000 uživatelů ze všech 3200 na fakultě. Službu pravidelně aktualizujeme, díky čemuž přibylo od prvního spuštění několik nových funkcí. Po vyhodnocení e-mailové ankety z 4. ledna jsme zpřístupnili tyto další služby:

Správa externích účtů pro zaměstnance fakulty

GitLab FI umožňuje existenci tzv. externích účtů, které mají omezená práva, například nemůžou vytvářet vlastní projekty. Tyto účty jsou ideální pro osoby, které nemají fakultní účet, ale je potřeba je zapojit do existujících projektů ve spolupráci s jinými institucemi. Dalším možným využitím je zpřístupnění praktických částí závěrečných prací externím oponentům.

Aplikace je zároveň první, která používá nový design Fakultní administrativy, vycházející z jednotného vizuálního stylu MU.

GitLab Continuous Integration

Služba umožňuje spouštění úloh vždy, když nastane nějaká událost v repozitáři (např. push). Tato úloha může testovat kompilaci, funkcionalitu, sestavit finální program atd.

« Nové stroje iMac v počítačové hale (23. 10. 2017 14:04) | Stratus.FI navyšuje kapacitu » (23. 2. 2018 15:37)