CVT FI

Novinky, zajímavosti a změny v provozu počítačů, počítačové sítě, prezentační a další techniky na FI MU. Další informace jsou dostupné v Technických informacích na webu fakulty.

Pro hlášení problémů prosím kontaktujte příslušnou sekci CVT FI.

Informace o aktuálních problémech naleznete na stránce o výpadcích.

Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Vlastníci blogu: FI:unix@fi, FI:CVT FI
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu

Nová aplikácia prehľadu miestností

Zajímavé | 10 | 10
Dominik Dubravický, učo 468935
fadmin

S príchodom nového semestra sme pre vás pripravili pohodlnejší spôsob zisťovania obsadenosti počítačových miestností na FI. Doteraz ste si mohli voľné miesto nájsť len pomocou aplikácie Správa zariadení vo Fakultnej administratíve, "esteticky zaujímavým" starým prehľadom miestností cez HTML tabuľky (o ktorom sme pre istotu ani nikomu nehovorili a ani ju nesprístupňovali), alebo zastaralými metódami ako je chodenie. Tomu je koniec. Stav učební sa teraz môžete dozvedieť jedným kliknutím v novej aplikácii (FAdmin → Počítačová síť → Mapy místností), ktorá má nový vzhľad využívajúci SVG:

A to nie je všetko! Pre študentov bez mobilných zariadení a bez prístupu k Internetu sme začali zobrazovať súhrnný prehľad na obrazovom paneli vo vestibule. Nájdete ho pri výťahu na ceste do bufetu a PC haly:

Ak máte monitor s FullHD rozlíšením, tak si prehľadovú aplikáciu môžete zobraziť aj sami: https://fadmin.fi.muni.cz/noauth/room_overview.mpl. (Prístupná bez autentizácie.)

GitLab na Fakulte informatiky

Informačně přínosné | 8 | 8
Mgr. Roman Lacko (CVT FI MU), učo 396157
fadmin
Na Fakulte informatiky môžete odteraz spravovať Git repozitáre v službe GitLab.

celý příspěvek

Podmienky vytvárania fakultných účtov

Informačně přínosné | 1 | 1
Mgr. Tomáš Szaniszlo (CVT FI MU), učo 359894
fadmin
Na fakultný web sme doplnili informácie o používateľských fakultných účtoch a zároveň sme mierne upravili podmienky ich vytvárania.

celý příspěvek