Záložky - oblíbené odkazy do Internetu

Novinky
Agenda Záložky je zbrusu nová aplikace, která obohacuje uživatele o odkazy do Internetu. Umožňuje ukládat odkazy do Internetu na jedno přehledné místo v IS MU, komentovat si je a zveřejňovat je ostatním. Oblíbené záložky si můžete umísťovat do patičky každé stránky IS MU.

Obr. 1: Oblíbené záložky v patičce stránky IS MU

Záložky jsou rovněž novým nástrojem e-learningu v IS MU podporujícím mj. oddělené vkládání záložek učitelem a ostatními zájemci.
Nahrazují vlastní odkazy z uživatelských designů, které tak mohou uživatelé nadále využívat v Záložkách v novém designu IS MU.

Sofistikovanost aplikace spočívá také v tom, že umožňuje ukládat nové odkazy do Záložek v IS MU přímo z prohlížeče v momentě, když se nacházíte právě na vybrané webové stránce v Internetu.

Je jistě zajímavé se podívat, co na Internetu čtou jiní lidé. Jsou však další důvody, proč Záložky používat:

• Pracujete-li na více počítačích (studentské učebny, koleje, domov, ...), je praktické mít Záložky v IS MU: nemusíte je pracně udržovat na všech počítačích.
  • Často máte chuť přepnout stanici vašeho oblíbeného webového rádia, nebo potřebujete něco vyhledat ve slovníku? Přidejte si nejčastější odkazy do patičky stránek IS MU! Budete je mít po ruce kdekoliv, kde máte otevřený IS MU.
  • V klasických systémech jste si mohli záložky třídit do tematických složek. Jenže často člověk zapomněl, jak záložku zatřídil... Štítky - libovolné nálepky či klíčová slova zařazená k záložce - jsou lepší. Může jich být libovolný počet a při ukládání vám je IS MU chytře nabízí.

Agenda Záložek má velký potenciál:

• jsou k dispozici záložky kamaráda, pokud je nabídnul;
  • jsou k dispozici záložky pro studijní předmět spolužákům;
  • u všech veřejných záložek je dostupný komentář všech, kdo si ji založili;
  • je možnost uložit si záložku jako soukromou, kterou nikdo nevidí;
  • lze vyhledávat záložky dle více štítků najednou;
  • záložky lze použít při výuce;
  • ...

Aktivní uživatelé některých zájmových oborů již začali shromažďovat záložky týkající se oboru pomocí štítků (oborových) např. obor_právo, obor_informatika.

Čtěte o výhodách používání agendy Záložek.

Obr. 2: Příklad záložek (žhavých = nedávno uložených nejvíce lidmi)

23. ledna 2007

« Tabulkový kalkulátor v poznámkových blocích IS MU (23. 1. 2007 05:00) | Automatická konverze OpenOffice dokumentů » (28. 2. 2007 00:00)