Elektronický archiv závěrečných prací MU získal prestižní cenu

Novinky
Elektronický archiv závěrečných prací Masarykovy univerzity, který byl veřejnosti zpřístupněn v září 2006, získal jako jeden z nejvýznamnějších počinů v oblasti elektronických zdrojů prestižní cenu Inforum. Archiv je součástí celouniverzitního Informačního systému MU (IS MU) pro podporu studia, jenž je vyvíjen v Centru výpočetní techniky na Fakultě informatiky MU. V současnosti zahrnuje 10 500 bakalářských, diplomových, rigorózních a disertačních prací, které jsou veřejnosti přístupné volně na Internetu ve fulltextové podobě. Unikátní vlastností je také služba na odhalování plagiátů mezi pracemi zveřejněnými v archivu.

Celou tiskovou zprávu včetně ilustračních fotografií naleznete zde.

25. května 2007

« Možnost evidence více vedoucích a oponenta závěrečné práce (16. 5. 2007 05:42) | Elportál představen na konferenci Alternativní metody výuky 2007 » (4. 7. 2007 00:00)