Vyhledávání osob s více jmény v aplikaci Lidé

Novinky

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) umožňuje jednoduché vyhledávání osob: aktivních studentů, zaměstnanců a absolventů školy od doby jejího založení. K vyhledávání slouží agenda Lidé, kterou mohou využívat osoby jak přihlášené, tak i nepřihlášené do systému.

Formulář pro vyhledání osob aplikací Lidé.

Obr. 1: Formulář pro vyhledání osob aplikací Lidé.

Novinkou je rozšířené vyhledávání osob s více jmény. Nově je možné osobu vyhledat podle libovolného ze jmen v případě, že známe jenom jedno z nich a příjmení. Podobně v případě, že osoba má více příjmení, bude vyhledána i při zadání jednoho z nich a v tomto případě i bez ohledu na pořadí.

Vyhledání pomocí jmen. Vyhledání pomocí jména a příjmení.

Obr. 2: Vyhledání pomocí jmen. Obr. 3: Vyhledání pomocí jména a příjmení.

Totožný výsledek hledání.

Obr. 4: Totožný výsledek hledání.

Osoby v ISu můžete vyhledávat na adresách:

Další informace o aplikaci Lidé naleznete v únorové novince.

Více k hledání osob v IS MU v nápovědě Osobní administrativa → Nápověda → Komunikace .. Lidé.

22. prosince 2009

« Nová plnící funkce v agendě Skupiny osob (22. 12. 2009 05:42) | Členění literatury v předmětových sylabech » (20. 1. 2010 00:00)