Členění literatury v předmětových sylabech

Novinky

Pro zpřehlednění a ucelení informací o jednotlivých předmětech vyučovaných na Masarykově univerzitě byla v Katalogu předmětů v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) doplněna možnost označit ke každé publikaci, zda je ve vztahu ke konkrétnímu předmětu povinná, doporučená nebo tato informace není záměrně určena.

Přehled literatury je jedním z doplňujících údajů o předmětu. Předmětové sylaby slouží k evidenci těchto doplňujících údajů a poskytují shrnutí obsahové náplně předmětu. Seznam předmětů nalezne uživatel v Katalogu předmětů (Osobní administrativa → Katalog předmětů), kde se u každého předmětu v češtině i angličtině evidují:

• předpoklady pro úspěšné absolvování předmětu,
  • cíle předmětu,
  • osnova,
  • výukové metody,
  • metody hodnocení,
  • seznam případných navazujících předmětů,
  • rychlý odkaz na studijní materiály předmětu,
  • informace učitele,
  • seznam literatury a další např. technické údaje.

Příklad výpisu informací o předmětu s rozčleněnou literaturou.

Obr. 1: Příklad výpisu informací o předmětu s rozčleněnou literaturou.

Studentům tak aplikace poskytuje jasnou informaci o studiu daného předmětu. Vyučující naopak mohou tímto způsobem studenta informovat již v prvopočátku jeho zájmu o studium. Student si pak může vytvořit lepší představu o náročnosti výuky.

Vyučující mohou literaturu v sylabu editovat v aplikaci Úprava sylabu a doplňujících údajů učitele, studenti tyto informace naleznou v předmětové aplikaci Úplný (technický) výpis všech údajů k předmětu.

Editace literatury v sylabu předmětu.

Obr. 2: Editace literatury v sylabu předmětu.

Jak správně plnit sylabus předmětu se vyučující MU dozví přímo v Nápovědě Osobní administrativa → Nápověda → Učitel .. Katalog předmětů.

20. ledna 2010

« Vyhledávání osob s více jmény v aplikaci Lidé (22. 12. 2009 05:49) | Ohlédnutí za účastí IS MU na konferencích v roce 2009 » (20. 1. 2010 05:00)