Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
20. 4.
2010

Evidence stáží a studijních pobytů

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

Vyjíždí-li student nebo zaměstnanec Masarykovy univerzity na zahraniční stáž či studijní pobyt, může nyní využít nové aplikace, kterou vytvořil a na konci března spustil do ostrého provozu vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU). Aplikace umožňuje evidovat studijní pobyt či stáž přímo v Informačním systému MU a dále uživateli nabízí několik možností, jak tento výjezd prezentovat veřejnosti.

Uživatelé IS MU - zaměstnanci, akademičtí pracovníci vyjíždějící prezentovat výsledky své vědecké práce na konferenci nebo přednášet na vysoké škole v Evropě či jinde ve světě, případně neakademičtí pracovníci, kteří se chystají zastupovat univerzitu v Česku nebo v zahraničí, a také studenti kterékoliv fakulty MU mohou zadat údaje o své zahraniční stáži nebo studijním pobytu do nové aplikace Evidence stáží a studijních pobytů v IS MU.

Pokud byl pobyt realizován v rámci plnění výzkumného záměru či projektu, z přehledné nabídky lze velmi jednoduše vybrat kód projektu. Zlepšením, které uživatelé zajisté ocení, je pak možnost přidat údaje o stáži do životopisu vystaveného v IS MU. Student doktorského studijního programu má navíc možnost připojit si údaje o stáži do podkladů pro hodnocení studia v doktorském studijním programu.

Obr. 1: Výběr kódu projektu v aplikaci evidence stáží a studijních pobytů.

Neméně významným úkolem aplikace je evidence studijních pobytů studentů MU, kteří vyjeli za studiem a poznáním do zahraničí prostřednictvím Centra zahraničních studií či fakulty v rámci různých programů (Erasmus LLP apod.). Tyto údaje jsou vyžadovány a předávány do celostátní Matriky studentů.

Agendu lze nalézt v IS MU v agendě Personální Osobní administrativa → Personální → Evidence údajů o stážích a studijních pobytech.

20. dubna 2010

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Dynamická regulace zátěže (20. 4. 2010 00:00) | Podpora studijních materiálů a upozornění prohlížečem na nové události » (20. 4. 2010 05:42)

Zatím žádné komentáře.