Statistika využívání e-zkoušení na podzim 2009

Novinky – e-learning

Elportál vydal v nedávné době statistiky elektronického zkoušení v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) za semestr podzim 2009. Elektronické zkoušení, které zahrnuje testy u PC, skenování a zkoušení pomocí Odevzdáváren, se v semestru podzim 2009 dotklo více než 32 000 studentů všech fakult, což je výrazně více v porovnání se semestrem podzim 2008 (o 7 500 studentů) a semestrem jaro 2009 (o 11 000 studentů). Mezi fakulty s největším počtem vyzkoušených studentů patří již tradičně Právnická fakulta, Fakulta sociálních studií a Ekonomicko-správní fakulta, která v tomto období výrazně předčila ostatní fakulty. Ale ani ostatní fakulty, jak je z grafů vidět, nezaostávají.

Obr. 1: Statistka studentů dle fakult.

Mezi využívanější typ zkoušení patří testy u PC. Roste počet předmětů, v nichž proběhlo elektronické zkoušení poprvé. U PC byli nově vyzkoušeni studenti v 29 předmětech. Skenování (o skenování se můžete dočíst v novince Skenováním písemek se zjednodušuje zkoušení) proběhlo nově v 27 předmětech. Ukazuje se, že tendence využívání elektronického zkoušení je neustále rostoucí (oproti semestru jaro 2009 se počet předmětů s e-zkoušením zvýšil o 37). Více informací lze nalézt také v podrobné statistice (autentizováno).

Obr. 2: Statistika e-zkoušení podle typu.

Obr. 3: Statistika počtu předmětů dle období a fakult.

17. června 2010

« Nové možnosti agendy Školitele (17. 6. 2010 05:00) | Automatické upozorňovací e-maily k zápisu do semestru » (7. 7. 2010 00:00)