Evidujte docházku studentů přímo v Záznamníku učitele

Novinky

Vývojový tým Informačního systému (IS MU) přichází s praktickou aplikací pro všechny vyučující, kteří chtějí evidovat docházku studentů na přednášky či cvičení přímo v Informačním systému. Nová aplikace Docházka umožňuje jednoduše zaznamenávat prezenci studentů a s uloženými daty následně pracovat.

Po zvolení odkazu „přehled“ v aplikaci Docházka nalezne vyučující seznamy studentů rozdělené dle jednotlivých přednášek či seminárních skupin. Jednoduchým zatrhnutím políčka u daného studenta a dne zaznačí, že student byl přítomen ve výuce.

Obr. 1: Evidence docházky u vybraného semináře.

Uložená data se poté automaticky převedou do speciálního poznámkového bloku. Uloží se vždy ve formátu datum a „účast“, resp. „neúčast“. Tyto informace jsou zpřístupněny studentům, což může učitel změnit.

Výhodou nové aplikace je to, že pracuje i s informacemi o omluvenkách, které do systému zadává studijní oddělení. Pokud má tedy student vloženou omluvenku, zobrazí se u omluveného termínu přednášky či cvičení písmeno „O“ příp. „OPT“ u omluvenky zadané po termínu. Záleží pak na učiteli, zda v těchto případech studentovi účast zapíše či nikoliv.

Může se stát, že během semestru dojde k přestupu studentů z jedné seminární skupiny do jiné. V těchto případech může vyučují provést tzv. validaci poznámkového bloku, kdy se informace o docházce studentů převedou do správného poznámkového bloku dle skupiny, kde je student aktuálně přihlášen.

V současnosti vývojáři pracují na rozšíření této aplikace, která bude umožňovat udělování hodnocení s využitím informací o docházce.

Vyučující aplikaci naleznou v Osobní administrativa → Záznamník učitele → Docházka .. přehled.

Podrobnější informace o fungování agendy jsou uvedeny i v Nápovědě.

Další informace o tom, co umožňuje nová verze Záznamníku učitele, jsme uvedli v novince Nová generace Záznamníku učitele.

28. února 2011

« Zjednodušení tisku sylabů absolvovaných předmětů (11. 2. 2011 05:42) | Historie změn publikačních záznamů » (28. 2. 2011 05:00)