Vysvědčení pro zahraniční studenty

Novinky

Ve spolupráci s Centrem zahraničních studií přináší Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) vylepšení aplikace Tisk vysvědčení. Aplikace byla upravena tak, aby výpis absolvovaných předmětů (tzv. Transcript of record) zahrnoval veškeré údaje, které požadují zahraniční univerzity. Tisk vysvědčení zahraničním studentům se tak stává pro referenty rychlejším a pohodlnějším.

Masarykovu univerzitu navštíví každý rok řada zahraničních studentů, kteří si ji vybrali jako místo svého studijního pobytu. Přijíždějící studenti jsou stejně jako všichni ostatní studenti evidováni v IS MU. Do systému získají přístup a mohou jej plně využívat. Na konci pobytu studijní referent studentovi vytiskne z IS MU výpis absolvovaných předmětů (tzv. Transcript of Record). Tento výpis slouží jako potvrzení pro studentovu domovskou univerzitu. Vysvědčení obsahuje informace o tom, jaké předměty student úspěšně absolvoval, s jakým ukončením a co tato ukončení znamenají. Vysvědčení nyní zahrnuje veškeré údaje, které požadují zahraniční univerzity. Studijní referent tedy k němu nemusí přikládat žádné další doplňující informace.

Obr. 1: Náhled na část vysvědčení.

V současnosti tento druh vysvědčení využívá pro své studenty Centrum zahraničních studií, ostatní fakulty využívají verzi původní, nová verze se zpřístupňuje dle zájmu.

Studijní referenti aplikaci naleznou v Osobní administrativa → Studijní → Tisk vysvědčení nebo přehledu známek - graficky.

21. března 2011

« Nové možnosti fulltextového vyhledávání (21. 3. 2011 05:00) | Ministr vnitra ocenil boj proti plagiátorství » (12. 4. 2011 00:00)