Statistika využívání e-zkoušení na podzim 2010

Novinky – e-learning

Na Elportále byly v minulém týdnu zveřejněny statistiky elektronického zkoušení v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) za semestr podzim 2010. Elektronické zkoušení, které zahrnuje testy u PC, skenování a zkoušení pomocí Odevzdáváren, se v semestru podzim 2010 dotklo téměř 48 000 studentů všech fakult (tj. zapsaných studentů do předmětů, ve kterých se zkoušelo elektronicky), což je výrazně více v porovnání se semestrem podzim 2009 (o 16 000 studentů) a semestrem jaro 2010 (o 21 000 studentů).

Obr. 1: Statistka studentů dle fakult.

Mezi fakulty s největším počtem vyzkoušených studentů v tomto semestru nově patří Pedagogická fakulta a zaujala druhé místo mezi Ekonomicko-správní fakultou a Právnickou fakultou. I na ostatních fakultách se rozšiřují pozitivní zkušenosti s elektronickým zkoušením a tento způsob zkoušení má stoupající tendenci.

Obr. 2: Počty jednotlivých zkoušení dle fakult.

Využívanějším typem bylo v tomto semestru zkoušení s tzv. "skenováním písemek" (o skenování se můžete dočíst v novince Skenováním písemek se zjednodušuje zkoušení), které letos proběhlo celkem v 156 předmětech, z toho v 57 předmětech se skenovalo poprvé. Nově bylo zkoušeno u PC v 24 předmětech. Ukazuje se, že tendence využívání elektronického zkoušení je neustále rostoucí (oproti semestru jaro 2010 se počet předmětů s e-zkoušením zvýšil o 98). Více informací lze nalézt také v podrobné statistice (autentizováno).

Obr. 3: Statistika počtu předmětů dle období a fakult.

8. června 2011

« Nová verze vkládání souborů do archivu závěrečné práce (16. 5. 2011 15:02) | Diskusní fóra umožňují uzamykat jednotlivá diskusní vlákna » (8. 6. 2011 13:32)