Rekordní počet operací v IS MU

Novinky

Nový rekord v počtu operací v Informačním systému Masarykovy univerzity (IS MU) byl zaznamenán během prvního dne jarního semestru. Tento den dochází k největšímu zatížení systému, neboť probíhá přihlašování do seminárních skupin předmětů tělesné výchovy.

Předměty tělesné výchovy organizuje Centrum univerzitního sportu (CUS) Fakulty sportovních studií, které nabízí studentům prezenčního studia výběr z několika desítek sportovních disciplín (squash, spinning, volejbal, aerobik, jogging, box, tanec, tenis, posilování, plavání, pilates, florbal, bosu, sebeobrana, capoeira, golf, in-line bruslení, outdoorové aktivity, horostěna aj.). Nabídka sportů i kapacita sportovních hal je však omezená, a proto zápis probíhá formou klikací soutěže.

V pondělí 20. února 2012 tak Informační systém dosáhl dvou historicky nejvyšších výsledků v počtu provedených operací. Během zápisu do seminárních skupin tělesné výchovy v 17:00 hodin bylo provedeno 86 391 operací za pět minut. Největšímu zájmu se těšily kurzy plavání a tenisu, které byly rozebrány hned v první sekundě po zahájení přihlašování. Ve stejný den bylo také provedeno historicky nejvíce operací v IS MU za den. Celkem 36 192 fyzických osob provedlo dohromady 3 845 895 operací, což představuje meziroční růst o více než 18 %.

Hlavní podíl na rekordním výsledku má vedle samotných uživatelů nová architektura systému, která byla nasazena v srpnu roku 2011. V roce 2012 je plánováno další rozšíření výkonu aplikačních serverů, které pomůže ještě více snížit odezvu řady náročných operací v IS a posílit dostupnost systému.

Více informací o modernizaci systému naleznete v novince IS MU je provozován na nových a výkonnějších počítačích.

O rekordních údajích jsme vás informovali již v novinkách Tři rekordy v první den semestru nebo Magická hranice 30 tisíc uživatelů v jeden den překročena.

26. března 2012

« Objednávání zdravotních prohlídek pro zaměstnance (21. 2. 2012 11:52) | Služba SHERPA/RoMEO v Publikacích » (26. 3. 2012 11:34)