Označování předmětů pomocí hvězdičky

Zajímavé | 1 | 1
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) přichází s rozšířením možnosti označovaní oblíbených položek pomocí hvězdiček. Kromě označování zpráv v poště, příspěvků na Vývěsce nebo v Diskusních fórech si nyní uživatel může označovat i předměty, které si chce například zapsat v dalších semestrech, doporučit je svým známým nebo z nějakého důvodu pouze zapamatovat.

Označovat předměty hvězdičkou lze při hledání v Katalogu předmětů, ve výpisu informací o předmětu, v aplikaci pro vyhledávání v rozvrhu nebo pro registraci a zápis předmětů - zkrátka všude, kde se nabídne hvězdička k obarvení pomocí jednoduchého kliknutí. Stejně jednoduše lze označení předmětu i zrušit.

Obr. 1, 2: Možnosti označení předmětů hvězdičkou.

Odkaz na aplikaci s přehledem označených předmětů naleznou studenti v rozcestníku agendy Student, ostatní uživatelé pak v Katalogu předmětů. V seznamu oblíbených předmětů lze využít odkazy na zobrazení rozvrhu a přímou registraci, nebo si jen zkontrolovat splnění prerekvizit pro zápis do předmětu. Kromě svých oblíbených předmětů si uživatel může zobrazit i přehled oblíbených předmětů svých známých.

Obr. 3: Přehled předmětů označených hvězdičkou.

K označeným předmětům je zjednodušený a přehledný přístup také v aplikaci pro registraci a zápis předmětů, kdy si lze do registrace přidat přímo předměty s hvězdičkou. U fakult s probíhajícím obdobím registrace nebo zápisu si uživatel může předměty zaškrtnutím políčka a uložením změn rovnou registrovat.

Obr. 4: Registrace označených předmětů.

Hvězdičky nyní znamenají jednoduchý způsob, jak se k vybraným předmětům vracet snadno bez nutnosti vyhledávání v katalogu či minulých obdobích registrace.

Více informací naleznete v Nápovědě nebo v Průvodci.

11. září 2012

« Sledování činnosti studenta během testu (11. 9. 2012 12:46) | Změny v plnící aplikaci pro šablony oboru » (24. 9. 2012 14:07)