IS připomíná studentům studijní povinnosti

Novinky

Prostřednictvím Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) mohou studenti většinu studijních povinností vyřešit elektronicky, např. žádost o zápis do semestru nebo registraci předmětů. Může se ale stát, že studenti na tyto povinnosti zapomenou nebo zmeškají určené termíny, a studium si tak značně zkomplikují. Vývojový tým IS MU nově některé typy situací studentům připomíná a snaží se tak minimalizovat riziko nesplnění studijních povinností.

Rizikové situace jsou rozděleny podle závažnosti do tří úrovní (žlutá, oranžová, červená). Studenti jsou na situaci upozorněni pomocí informačního proužku na titulní stránce ISu a agendy Student. V některých případech je zasílán také e-mail (podle typu situace a míry rizika). Student si může situaci jednoduše vyřídit přes proklik z informačního proužku nebo z e-mailu.

Obr. 1: Upozornění na titulní stránce IS MU.

V současné době IS upozorňuje na tyto situace:

• Registrace opakovaných předmětů
  • Registrace předmětů
  • Podání žádosti o zápis do semestru
  • Konec přerušení studia

Do budoucna je plánováno přidání upozornění na další typy situací.

Jednotlivá upozornění může student spravovat v aplikaci IS připomíná, kde nalezne jak aktuální, tak i starší upozornění, a může zde také vypnout připomínání určitého typu situace.

Obr. 2: Aplikace pro správu připomenutí.

Blíže o aplikaci a fungování jednotlivých typů upozornění naleznete v Nápovědě.

24. června 2013

« Odpovědi z předmětové ankety v nové podobě (24. 6. 2013 10:52) | Počítání slov a znaků v odpovědnících a diskusních fórech » (15. 7. 2013 11:10)