Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
1. 3.
2016

Vkládání obsahu PDF dokumentů do interaktivních osnov

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Po barevných ikonkách, které oživí interaktivní osnovu, vyslyšeli vývojáři další uživatelský podnět vedoucí k všestranné použitelnosti této aplikace. Kromě vkládání ikonek, obrázků a videí mohou uživatelé do interaktivní osnovy nově vložit také mnohostránkové PDF dokumenty a listovat jimi přímo v osnově. Díky liště operací, která se v osnově zobrazí a která je většině uživatelů známá ze standardních prohlížečů PDF souborů, je možné zobrazení PDF dokumentu upravit dle individuálních potřeb (zvětšit/zmenšit text, otočit text, vytisknout či stáhnout).

Možnost vkládání PDFka do osnovy ocení uživatelé v případě, když mají hezky zpracované a vysázené PDF dokumenty, jejichž obsah není možné nebo jednoduché předělat do textových oblastí interaktivní osnovy. Přímé vložení obsahu do osnovy v porovnání s pouhým odkazováním na dokumenty působí ve výsledné osnově mnohem kompaktněji a jsou eliminovány rušivé vlivy neustálého přecházení mezi osnovou a odkazovaným dokumentem.

Obr. 1: PDF dokument v interaktivní osnově.

Vložení PDFka do osnovy od uživatele nevyžaduje žádné pokročilé dovednosti. Stačí PDFko nahrát do IS MU, např. do studijních materiálů, upravit dle potřeby přístupová práva, a pak už jen v editačním režimu interaktivní osnovy - podobně jako ikonky - vložit.

Obr. 2: Vkládání PDF dokumentu do interaktivní osnovy.

PDFka v osnovách měla premiéru v přípravných on-line kurzech pro přijímací řízení na Lékařskou fakultu MU nabízených uchazečům z celého světa.

Související novinky:
Na studium medicíny se lze připravit on-line
Barevné ikonky oživují Interaktivní osnovy

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« Právní publikace jako pocta profesoru Valentinu Urfusovi (1. 3. 2016 15:13) | Zadání písemky s krátkým odpovědním archem » (1. 3. 2016 15:16)

Zatím žádné komentáře.