2017

Elportál přináší publikace z fakult - dnes na téma zdraví anebo chemických termínů

Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál představuje hned několik nových publikací.

Chemistry – Vocabulary and Reading

Publikace Chemistry – Vocabulary and Reading poslouží zejména studentům příslušných předmětů na Pedagogické a Přírodovědecké fakultě MU jako interaktivní slovník obsahující užitečné odborné termíny, včetně nahrávek správné výslovnosti, které byly pořízeny rodilými mluvčími. K dispozici jsou také krátké nahrávky souvislých chemických textů s textovým přepisem.

Obr. 1: Ukázka z e-publikace Chemistry – Vocabulary and Reading.

Základy ošetřovatelských postupů a intervencí

Multimediální elektronický výukový materiál Základy ošetřovatelských postupů a intervencí klade důraz na názornost a přehlednost ošetřovatelských metod, postupů a činností prostřednictvím detailní fotodokumentace v souladu s nejnovějšími trendy ošetřovatelství. K dispozici je přehled základních ošetřovatelských postupů a součástí textu je také aplikace určená k procvičování odborné terminologie. Publikace je určena především studentům programu Ošetřovatelství na Lékařské fakultě MU.

Obr. 2: Ukázka z e-publikace Základy ošetřovatelských postupů a intervencí.

Metodický materiál k výuce první pomoci

Metodický materiál k výuce první pomoci je určen budoucím i současným pedagogům, kteří v souladu s požadavky Rámcově vzdělávacích programů na II. stupni základních škol a na středních školách do výuky zařazují témata první pomoci. Ve vztahu k výuce na MU je doporučeným studijiním zdrojem předmětů První pomoci na Fakultě sportovních studií MU.

Obr. 3: Ukázka z e-publikace Metodický materiál k výuce první pomoci.

Všechny tyto výukové pomůcky jsou také dostupné ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

« Zveřejnění nové aplikace Katalog oborů (22. 2. 2017 09:44) | Zveřejnění nové verze Prohlídky Katalogu předmětů » (7. 4. 2017 10:43)