Ohlédnutí za 9. Open space konferencí o e-learningu IS MU

Zajímavé | 1 | 1
Novinky – e-learning

Začátek roku se již tradičně nesl pro pracovníky uživatelské podpory Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) ve znamení vrcholících příprav 9. ročníku Open space konference, která se uskutečnila 6. února 2019 v prostorách Fakulty informatiky MU.

Vynaložené úsilí zlepšovat a každým rokem přinášet nový a zajímavý program odpovídalo zaplněnosti míst v přednáškové místnosti, která praskala ve švech. 198 zúčastněných vyučujících a doktorských studentů MU organizátory opravdu potěšilo.

Tématem letošní konference byla online generace studentů. Účastníci si mohli vyslechnout zkušenosti svých kolegů, jak s takovou generací studentů pracovat, jak ji zaujmout a co se jim ve výuce osvědčilo.

Program zahrnoval spektrum rozličných témat, od příspěvku prezentujícího odevzdávaní prací prostřednictvím videa, přes přínosy a nástrahy částečného přehození rolí studenta a vyučujícího ve výuce, aktivizující a aktivační vzdělávací metody, ke zhodnocení minulé, současné a budoucí generace studentů z pohledu učitele.

Neodmyslitelnou součástí konference byly příspěvky věnované novinkám IS MU. Přiblížen byl koncept Akademie IS, Průvodce e-learningem nebo zbrusu nová aplikace Vzájemné hodnocení studentů, na jejíž představení bylo hned navázáno zkušenostmi z jejího pilotního nasazení.

Obr. 1: 9. ročník Open space konference o e-learningu IS MU.

Kromě přednášek mohli účastníci navštívit stánky uživatelské podpory či se zapojit do soutěže zaměřené na znalost grafických prvků nového designu IS MU. Mnoho účastníků využilo času během přestávek ke společným diskuzím a sdílení poznatků nad kávou a chlebíčky.

Celou konferenci uzavřela sladká tečka při příležitosti oslav 20. narozenin IS MU. Více informací naleznete v podrobném článku nebo na webu konference.

« Aplikace Odpovědi v novém kabátě (27. 3. 2019 08:51) | Elportál zveřejnil další zajímavé publikace » (3. 5. 2019 13:52)