Mladí studenti MjUNI míří do IS MU

Zajímavé | 1 | 1
Novinky

Masarykova univerzita umožňuje čerpat vědění nejen dospělým v různých věkových kategoriích, ale také dětem a mládeži v rámci Masarykovy jUniverzity (MjUNI). V letošním akademickém roce odstartoval již šestý ročník tohoto programu. Nově se jeho účastníci setkají nejen s prostorami a vyučujícími Masarykovy univerzity na přednáškách, ale také s Informačním systémem Masarykovy univerzity (IS MU).

V prostředí IS MU vznikla kompletně nová agenda pro registraci, přihlašování a také podporu studia na MjUNI. Agenda slouží nejen studentům, ale také organizátorům MjUNI, kteří mají k dispozici přehlednou aplikaci pro práci s přihláškami.

A jak takové přihlášení na MjUNI probíhá?

V prvním kroku, kdy se spustí časová soutěž, vyplní budoucí student nebo jeho rodič krátký registrační formulář, kde si vybere věkovou skupinu a zadá kontaktní údaje. Pokud je v dané skupině ještě volná kapacita, pokračuje vyplněním přihlášky, která obsahuje již podrobnější údaje o budoucím studentovi. Mimo jiné si zde může zadat vlastní přezdívku, kterou chce mít vytištěnou na visačce, nebo může organizátory upozornit na případné zdravotní omezení. Veškeré údaje jsou následně zpracovány dle příslušných předpisů o ochraně osobních údajů. Poté zájemce zaplatí poplatek prostřednictvím Obchodního centra MU a po připsání platby obdrží automatický e-mail s přístupovými údaji do IS MU.

Obr. 1: Přihláška

Pro mladé studenty bylo upraveno prostředí IS MU na míru tak, aby neobsahovalo nadbytečné funkce a jejich orientace v systému tedy byla co nejjednodušší. Ke všem informacím přistupují přes Interaktivní osnovu, kterou editují organizátoři programu. Dozví se zde nejen kdy a kde bude probíhat výuka, ale také si mohou vybrat konkrétní přednášku nebo prohlédnout fotografie z minulého setkání v galerii.

Obr. 2: Vstup do Interaktivní osnovy

V letošním běhu byla časová soutěž spuštěna již o prázdninách, 12. srpna 2019, přihlášky pak bylo možné podávat do konce srpna. Do aktuálního ročníku bylo prostřednictvím IS MU zapsáno 216 mladých studentů.

« Moje úřadovna - nový přístup k důležitým spisům a dokumentům (15. 10. 2019 15:49) | Aplikace pro poskytnutí kontaktu matrice studentů » (26. 11. 2019 15:04)