Aplikace pro poskytnutí kontaktu matrice studentů

Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) připravil aplikaci sloužící ke sběru a evidenci adres elektronické pošty pro matriku studentů.

Dle vysokoškolského zákona má univerzita povinnost zasílat do celostátní matriky studentů e-mailový kontakt na studenta, pokud se jej student rozhodne poskytnout. Všichni aktivní studenti tedy byli vyzváni červeným upozorněním na titulní stránce IS MU k rozhodnutí, zda chtějí tuto adresu sdělit SIMS (Sdružené informace matrik studentů) či nikoliv.

Obr. 1: Ukázka aplikace

Student může v aplikaci snadno nastavit využití svojí univerzitní e-mailové adresy ve tvaru učo@mail.muni.cz, může vyplnit jakoukoli jinou adresu, případně zatrhnout volbu, že si adresu poskytnout nepřeje. Na stejné stránce nalezne také možnost zadání adresy pro vydavatele průkazů ISIC, kterou rovněž může dobrovolně poskytnout.

Aplikace je dostupná v autentizované části IS MU → Soukromí → Moje data → Poskytnutí e-mailové adresy.

« Mladí studenti MjUNI míří do IS MU (15. 10. 2019 15:54) | Garant – vše o studijních programech na jednom místě » (26. 11. 2019 15:13)