Co byl Malý IS v IS MU?

Vtipné | 5 | 5
Novinky

Od prosince 2003 byl součástí Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) tzv. Malý IS, který bylo možné použít na opravdu malých mobilech s minimálním textovým displejem. Mobily v té době ještě neměly implementované webové prohlížeče a používaly jejich předchůdce, službu WAP, např. na mobilu Nokia 7110. Komunikace v protokolu WAP probíhala pouze na úrovni základního HTML, autentizaci WAP neřešil. S přihlašováním uživatelů si musel Malý IS poradit sám.

Obsahoval pouze informační stránky s informacemi určenými konkrétnímu uživateli IS MU. Jednalo se typicky o informace potřebné pro uživatele, který neměl přístup k počítači s internetovým připojením, např. studenti měli k dispozici hodnocení předmětů, termíny zkoušek, údaje z poznámkových bloků apod.

Malý IS jsme vypnuli 12. 5. 2020. Ovšem poslední desetiletí se už rutinně nepoužíval, protože ho nahradily technologie modernější. Nejpoužívanější aplikace IS MU jsou postupně převáděny do respozivního designu, aby byly přístupné i na mobilních zařízeních.

Podívejte se, co Malý IS uměl.

Obr. 1: Správa přístupu na Malý IS

Obr. 2: Správa přístupu na Malý IS

Obr. 3: Titulní stránka Malého ISu

Obr. 4: Poštovní rozhraní