Elektronizace hodnocení neakademických pracovníků Masarykovy univerzity

Novinky

Snaha o zefektivňování dosavadních procesů na naší univerzitě zasáhla také činnosti související s personální agendou. Ve spolupráci s Odborem pro personální řízení Rektorátu Masarykovy univerzity (OPR RMU) vytvořil Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) aplikaci usnadňující hodnocení neakademických pracovníků.

Základy aplikační logiky vycházejí z ověřeného a doposud využívaného postupu na RMU. Pro zvýšení přínosu z digitalizace hodnotícího procesu byla provedena analýza činností, na základě které doplnily aplikaci další zajímavé funkce. Za zmínění stojí zejména automatizovaný export statistických dat, podpora notifikací či bezpečnostní opatření zabraňující přepsání dat neoprávněnou osobou.

Obr. 1: Ukázka možnosti exportu dat

Aplikace nyní obsahuje také zvýšenou úroveň kontrol správnosti vyplněných dat a míry dostatečného zodpovězení příslušných formulářů. Ta je dle aktuálního stavu reprezentována příslušnými textovými popisky s odpovídajícím obarvením symbolizujícím dostatečné, neúplné a nedostatečné naplnění.

Obr. 2: Textová a barevná reprezentace stavů formulářů

Hodnocení v novém hávu si poprvé vyzkoušeli na přelomu roku pracovníci Odboru pro personální řízení. Letošní prosinec přinese tuto podobu hodnocení také ostatním pracovníkům RMU. Na rozšíření do dalších pracovišť univerzity se však intenzivně pracuje i v těchto dnech, přičemž některá z nich už projevila o využívání aplikace velký zájem.

Vývojový tým proto i nadále pracuje na možných vylepšeních, aby uživatelům zprostředkovával co nejpříjemnější zážitek z práce v aplikaci doplněný řadou efektivních funkcí, jako například přehledným zobrazením historie proběhlých hodnocení či delegování hodnocení v nevyhnutných případech na své kolegy.

« Rozvoj Informačního systému MU v roce 2019 (27. 8. 2020 22:30) | Bezpečnější a modernější Odpovědníky » (27. 8. 2020 22:42)