Univerzitní repozitář a systém Repozitar.cz v nové podobě

Novinky – plagiáty

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) dále pokračuje s převáděním agend do respozivního designu, který je vhodný při práci na mobilních zařízeních. Nyní získala novou, modernější podobu také titulní stránka Univerzitního repozitáře v IS MU a systému Repozitar.cz (http://repozitar.cz/), který poskytuje zapojeným institucím možnost budování vlastního fondu zaměstnaneckých děl.

Na nové titulní stránce uživatelé naleznou jak novou podobu vyhledávání a zobrazování publikačních záznamů, tak lištu s odkazy na další funkce agendy.

Obr. 1: Nová titulní stránka agendy

Vyhledávat lze v plných textech publikací či dotaz upřesnit pomocí dalšího vyhledávacího pole. Vyhledávat lze také pomocí kategorií v pravém panelu, které lze rozbalit či sbalit dle potřeby. Pokud je vybrána některá z možností v kategoriích, je počet zaškrtnutých možností pro přehlednost zobrazen v zeleném kolečku.

Obr. 2: Vyhledávání pomocí kategorií

Přehlednější jsou také informace o publikaci, která je označena štítky o přístupnosti, lze vyhledat podobné záznamy, získat odkaz na publikaci, zobrazit si anotaci či citační záznam, aniž by bylo nutné publikační záznam otevírat.

Obr. 3: Informace o publikačním záznamu

S vybranými záznamy pak lze dále pracovat.

Obr. 4: Možnosti dalších operací s výběrem

V systému Repozitar.cz byl také zveřejněn nový algoritmus vyhledávání podobností, blíže v novince Nový algoritmus vyhledávání podobností.

Univerzitní repozitář je dostupný v autentizované části IS MU → dlaždice Publikace → Repozitář.

O změnách v agendě Publikace jsme vás informovali v novince Změna designu pokročilého vyhledávání publikací.

« Inovace interaktivních osnov (20. 9. 2022 09:41) | Ohlédnutí za 12. ročníkem Open space konference o e-learningu IS MU » (1. 11. 2022 12:28)