Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
20. 9.
2022

Rozvoj Informačního systému MU v roce 2021

  • RSS
Dosud nehodnoceno.
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) zveřejnil výroční zprávu o provozu a vývoji IS MU za rok 2021.

Rozvoj IS MU byl v roce 2021 z důvodu epidemie covid-19 zaměřen opět především na zajištění dalších studijních a administrativních procesů distanční formou a také na vývoj e-learningových nástrojů pro zajištění distanční výuky.

V oblasti studijní administrativy byla zpřístupněna aplikace E-výpisy, ve které si mohou studenti sami vystavit oficiální výpis známek ze studia nebo výpis sylabů absolvovaných předmětů. Dále bylo realizováno vydávání e-diplomu nebo distanční zápis do studia pro studenty prvních ročníků, vč. vzdáleného ověření totožnosti prostřednictvím portálu indentitaobcana.cz nebo videohovoru přímo v IS MU. Důvěryhodné ověření identity prostřednictvím identitaobcana.cz je využito i v dalších oblastech např. pro dvoufaktorové přihlašování do IS MU. Vzniklo také několik nových funkcí souvisejících s protiepidemickými opatřeními. Dále probíhal rozvoj agendy Praxe nebo inovace agendy Plánovač studia. V oblasti e-learningu byla inovována řada e-learningových aplikací, zejména Odpovědníků, které umožnily zrealizovat Test studijních předpokladů kompletně v distanční formě. Nové funkce Odpovědníků zahrnují podporu pro adaptivní testování, monitorování aktivit odpovídajícího, více možností nastavení odpovědníku a novou aplikaci Stav odpovídání.

V agendě Úřadovna došlo k pilotní digitalizaci uzavřených i nových studijních spisů studentů, které jsou převedeny do elektronické podoby formou autorizované konverze a opatřeny časovým razítkem. Úřadovna pomohla elektronizovat i další oblasti, např. procesy zapůjčení IT techniky potřebným studentům.

Byla představena zcela nová aplikace Tudle pro snadné domlouvání pracovních schůzek či pro hlasování o libovolném obsahu. Probíhal intenzivní rozvoj personální agendy Hodnocení neakademických zaměstnanců a došlo k jejímu rozšíření na další pracoviště. Do nového responzivního designu byly převedeny agendy Průzkumy nebo aplikace EVAK pro hodnocení akademiků. Zveřejněna byla také nová podoba pokročilého vyhledávání publikací, která usnadňuje vyhledávání i na mobilním zařízení.

V IS MU a systémech na odhalování plagiátů Theses.cz a Odevzdej.cz došlo k nasazení nového algoritmu vyhledávání podobností, který lépe odhaluje parafrázované texty, nabízí nové funkce a možnosti zobrazení.

Obr. 1: Graf využití Informačního systému za rok 2021*

O všech výše uvedených novinkách byli uživatelé informováni prostřednictvím Novinek a zajímavosti ze světa IS MU Novinek (přihlásit se k odběru novinek) či Deníčku.

Výroční zprávy z předchozích let jsou dostupné pro autentizované uživatele v IS MU → Systém → [Obecné] → [Výroční zprávy]. Neautentizovaní uživatele je naleznou v sekci Více o IS MU v dolním panelu úvodní stránky.


* Na vodorovné ose grafu jsou měsíce roku 2021 a na svislé ose je znázorněn počet otevřených stránek na is.muni.cz v příslušném měsíci. Zobrazují se pouze autentizované přístupy, a to po jednotlivých fakultách MU.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« 12. ročník Open space konference se blíží (13. 6. 2022 10:17) | Nová titulní stránka agendy Průzkumy » (20. 9. 2022 09:30)

Zatím žádné komentáře.