česky | in English

 

Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Iva Milošová, 348294, Mgr. Nikola Hálová, 429105
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Iva Milošová, 348294, Mgr. Nikola Hálová, 429105
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
22. 2.
2017

Zveřejnění nové aplikace Katalog oborů

Zajímavé | 1 | 1
Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) zveřejnil novou aplikaci Katalog oborů, která na jednom místě přehledně vypisuje všechny informace o daném oboru MU. Aplikace disponuje responzivním vzhledem a pohodlným ovládáním, fakultu si uživatelé mohou přepínat v pravém horním rohu obrazovky.

Uživatelé IS MU či veřejnost zde po vybrání konkrétního oboru kromě podrobného popisu oboru naleznou i odkazy na obhájené bakalářské, diplomové či disertační práce, studijní katalog, počet aktivních studentů daného oboru a mnohé další. Aplikace tak poslouží mimo jiné i zájemcům o studium, kteří tak na jednom místě naleznou všechny důležité informace o oboru a proklik k založení přihlášky ke studiu.

Obr. 1: Ukázka z aplikace Katalog oborů.

Garantům je k dispozici možnost vložení fotografií souvisejících s oborem, v případě zájmu se mohou obrátit na is-techniky na adrese istech@fi.muni.cz. Fotografie jsou k dispozici již u několika oborů, například u oboru Teoretická informatika.

Aplikace je v autentizovaném IS MU dostupná cestou: Studium → Katalog oborů.
Pro veřejnost je aplikace dostupná z adresy http://www.is.muni.cz/Katalog oborů.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
22. 2.
2017

IS MU umožňuje vložení fotografií jednotlivých učeben

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) nyní nabízí možnost vložit fotografie k jednotlivým učebnám pro zachycení prostorové dispozice, počtu míst nebo typu a velikosti tabule. Vyučující či organizátoři nejrůznějších akcí tak mohou lépe odhadnout, zda bude daná místnost vyhovovat jejich požadavkům, rozvrhářům se může tato informace hodit při rozvrhování.

Na fotografie se mohou autentizovaní uživatelé podívat například cestou Kontakty -> Registr budov a místností -> vybráním příslušné budovy a místnosti. Fotografie se na kliknutí zobrazí v původní velikosti.

Obr. 1: Zobrazení fotografií učebny B116.

Tuto možnost již využilo několik fakult a další již pořizují snímky svých místností. Zavedení fotografií na přání fakulty provádí Vývojový tým IS MU, pro podrobnější informace (například velikost fotografií nebo jejich rozlišení) se lze obrátit na kontaktní adresu etech@fi.muni.cz.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
22. 2.
2017

Elportál ukazuje, jak rozvíjet vztah školáků k pohybovým aktivitám

Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál představuje novou publikaci Vodní pohybové pohádky nejen pro předškoláky, která zábavnou formou pomáhá rozvíjet pozitivní vztah předškoláků k pohybovým aktivitám a motivovat je ke sportu. Tato metodická publikace je určena zejména studentům předmětu Pedagogické fakulty Hra v životě dítětě 3 - pohybové hry a hraní, dále pak učitelům MŠ a ZŠ a vedoucím volnočasových aktivit.

Příručka má za cíl propojit dětský pohádkový svět s pohybem, v tomto případě s vodními aktivitami a základními plaveckými pohybovými dovednostmi. Důraz je kladen na plavání jako univerzální pohybovou aktivitu, kterou lze pěstovat do vysokého věku, tudíž má ze zdravotního a psychologického hlediska pro děti význam i do budoucnosti. Přispívá k uvědomění zdravého životního stylu pro děti nejlépe přijatelnou a zábavnou formou.

Obr. 1: Ukázka z e-publikace Vodní pohybové pohádky nejen pro předškoláky.

Výuková pomůcka je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
22. 2.
2017

Elportál přináší publikaci o španělském verši

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál přináší novou multimediální publikaci E-manual de Métrica española o španělském verši. Tento elektronický materiál ocení nejen studenti předmětů Filosofické fakulty MU Métrica española a Teorie literatury, ale i všichni ostatní zájemci o toto téma.

Kromě samotného výkladu nabízí materiál nahrávky fragmentů básní použitých jako příklady, slovník pojmů a interaktivní cvičení ke každé kapitole. Důraz je kladen na španělskou poezii a rozvíjení schopnosti přemýšlení o poezii v kontextu historickém a komparativním.

Obr. 1: Ukázka z e-publikace E-manual de Métrica española.

Publikace je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Na Elportálu lze najít i publikace z mnoha dalších zajímavých oblastí.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink

Relevantní odkazy 


Nahoru | Aktuální datum a čas: 15. 10. 2018 21:25, 42. (sudý) týden

Kontakty: istech(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz, studijní odd., správci práv, is-technici, e-technici, IT podpora | Použití cookies | Více o Informačním systému