Konference SCO 2006 - ohlédnutí

Novinky

Konference SCO je již tradicí na Masarykově univerzitě, kde je e-learningu věnována velká pozornost. Rektor MU pan prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D. se právě proto zaměřil ve svém zahajovacím proslovu na oblast rozvoje a podpory e-learningu na MU. Soustředil se na význam institucionální projektové podpory a na podporu tzv. e-techniky, kteří jsou od letošního roku oporou právě e-learningově aktivním uživatelům v používání elektronických agend pro výuku v IS MU.

Letos se konference SCO 2006 konala na Pedagogické fakultě MU a obsahovala několik tématických oblastí:

• Technologie
  • Pedagogické principy
  • Institucionální zabezpečení
  • LMS
  • Vzorové kurzy

Paralelně probíhala prezentace příkladných kurzů ilustrujících možnosti výuky přímo na počítačích.

Časté otázky, které byly kladeny, se vztahovaly převážně k podobným problémům většiny univerzit. Ne vždy k jejich řešení existuje jednoznačná odpověď.
Pro ilustraci se týkaly například témat:

• provázanost e-learningových systémů s jinými systémy (se studijními, s knihovnami, ...)
  • meziuniverzitní výměna elektronických kurzů (materiálů)
  • absence, resp. ojedinělost, e-kurzů o didaktice a metodice v e-learningu
  • míra klasických a hravých metod učení ve vysokém školství
  • ...

Praktické zkušenosti z e-kurzů využívaných v běžných formách výuky a ze speciálních jazykových kurzů, vytvořených v prostředí velkého systému IS MU propojujícího administrativu a elektronickou podporu, naleznete v přednášce Mgr. Miroslavy Misákové Budování formátů běžných i speciálních e-kurzů na MU v Brně v roce 2005.

28. února 2006

« Pozvánka: Dovolujeme si Vás pozvat na SCO 2006 (1.-2.2.2006) (30. 1. 2006 05:00) | Skenováním písemek se zjednodušuje zkoušení » (28. 2. 2006 05:00)