SOUTĚŽ: MILIARDTÝ klik v Informačním systému

Výherci soutěže o MILIARDTÝ klik v IS MU:

1. místo: klik č. 1000000000: Jitka Tarabová (stud PřF MU), učo 211866; 3. 2. 2008 13:20.26
2. místo: klik č. 1000000001: Miroslav Stuhl (stud FI MU), učo 207551; 3. 2. 2008 13:20.26
3. místo: klik č. 1000000002: Bc. Alena Holešovská (stud LF MU), učo 142366; 3. 2. 2008 13:20.26

Výhercům gratulujeme!!!

MILIARDTÝ klik v Informačním systému

Vyhlašuje se tradiční soutěž o jubilejní tentokrát miliardté kliknutí v Informačním systému Masarykovy univerzity. Soutěž navazuje na tři předchozí a opět budou odměněni tři výherci následujícími cenami:

1. místo TAŠKA NA NOTEBOOK
2. místo MINIMYŠ
3. místo KAPESNÍ NŮŽ

KLIK (KLIKNUTÍ) znamená každou autentizovanou i neautentizovanou operaci v systému prostřednictvím webu, jejichž počet stejně jako počet uživatelů IS MU ročně narůstá. "Zlomení" rekordu se očekává v únoru 2008. Aktuální počet kliknutí/přístupů najdete na titulní straně https://is.muni.cz/auth/.

Pravidla pro získání ceny:

• výherce musí mít učo (být uživatelem IS MU);
  • 1. místo získává výherce s číslem kliku 1 000 000 000 nebo nejblíže následujícím, 2. a 3.místo další v pořadí;
  • výherce nesmí být pracovníkem vývojového týmu is.muni.cz;
  • při zjištění masívního strojového útoku bude útočník na jeden týden zablokován a jeho přístupy budou ignorovány;
  • výherce bude vyhlášen prostřednictvím Vývěsky a o odměnu se může přihlásit nejpozději do tří týdnů od vyhodnocení na adrese vecerova\@fi.muni.cz.

Děkujeme za Váš podíl na MILIARDĚ!

Dvojčata objevují život na VŠ

Chcete-li se podívat na IS očima dvojčat, prohlédněte si komiks (PDF, 2 MB), který byl vytvořen ve spolupráci Odboru vnějších vztahů a marketingu RMU a Vývojového týmu IS MU pro časopis MUNI EXTRA.

Miliarda kliků obsahuje právě Vaše operace v ISu, kterými přispíváte k jeho využívání a rozvoji, protože:

• „klikáním“ se studenti plně elektronicky zapisují do semestru,
  • „klikáním“ studijní oddělení hromadně provádí studentům zápis,
  • „klikáním“ učitel zapisuje elektronicky studentům známky,
  • „klikáním“ se student elektronicky omlouvá,
  • „klikáním“ učitel oznamuje studentům změny výuky, aby nemuseli zbytečně cestovat do Brna,
  • „klikáním“ se studenti učí z elektronických studijních materiálů,
  • „klikáním“ se přihlašují studenti na zkoušky a skládají je,
  • „klikáním“ si studenti procvičují znalosti nebo diskutují v diskusním fóru,
  • „klikáním“ uživatelé inzerují, sdělují zajímavosti a zvou na akce,
  • „klikáním“ uživatelé komunikují, například prostřednictvím ISového e-mailu,
  • „klikáním“ uživatelé využívají prezentační webové prostory pro svoje zájmy,
  • „klikáním“ si studenti kupují přelepky na ISIC přes Obchodní centrum v ISu,
  • a „klikáním“ řeší plno dalších nejenom studijních, ale i osobních záležitostí. (Co umí náš systém?)

Podívejte se na několik zajímavostí, které se za rekordem skrývají:

• téměř 80 000 osob alespoň jednou použilo IS MU,
  • IS MU už zaevidoval téměř 4,5 milionu udělených známek,
  • během jednoho semestru IS MU umožňuje vybrat si z nabídky přibližně 15 300 předmětů všech fakult,
  • Správce souborů IS MU obsahuje celkem 569 815 souborů (mezi nimi se porovnává při kontrole plagiátů),
  • denně se do IS MU vloží řádově až tisíce dokumentů, ve špičkách (v období odevzdávání seminárních či závěrečných prací) jsou to stovky dokumentů za hodinu,
  • srdce IS MU – hlavní databázový server je unikátním řešením, které také na základě zkušeností při využití pro IS MU nyní používají např. výrobce motorů do letadel v Německu pro Airbus a Boeing nebo McLaren Mercedes v oblasti Formule 1,
  • od přechodu na novou technologii v srpnu loňského roku byl systém v provozu přibližně 99,9 % doby včetně nezbytných servisních zásahů prováděných v nočních hodinách,
  • při maximální zátěži systému by se další jedna miliarda operací uskutečnila do 3 měsíců (bez přetížení systému).
Pro zajímavost: grafy využití systému IS MU.
Ceny dodala společnost SGI (dodavatel technologické platformy IS MU) a Masarykova univerzita.

Děkujeme Vám za všechny Vaše dosavadní příspěvky a spolupráci – miliarda je společným úspěchem.

Štěstí přeje Vývojový tým is.muni.cz

16. ledna 2008

« Průvodce semestrem pro učitele (22. 12. 2007 05:49) | E-learningové školení Bezpečnosti a ochrany zdraví při práci » (31. 1. 2008 00:00)