FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Bc. Iva Milošová, 348294
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Bc. Iva Milošová, 348294
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ... 32 »

Elportál se rozšířil o další matematickou publikaci

Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál zveřejnil aktualizaci publikace Početní praktikum, která je průvodcem hodinami matematiky pro studenty fyziky.

Sbírka Početní praktikum představuje souborný studijní materiál, usnadňující výběr příkladů, souvisejících s danými tématy. Je rozdělena do dvanácti základních kapitol, které obsahují stručnou teorii a soubor příkladů s uvedeným výsledkem. Čtenáři v ní také najdou interaktivní animace modelů rotačních těles.

Obr. 1: Ukázka z publikace Početní praktikum.
Autor publikace: Mgr. Ing. arch. Petr Kurfürst, Ph.D.

Publikace je určena studentům předmětů PřF: F1422 Početní praktikum 1 a PřF: F2423 Početní praktikum 2 a pokrývá veškerou přednášenou látku.

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

Elektronické vzdělávací materiály pro veřejnost pomohou i v zahradě

Novinky – e-learning

K zajímavému propojení digitálního světa a přírody přispěla práce pracovníků uživatelské podpory Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) pro podporu e-learningu na MU. Na jeho začátku bylo zadání na zpracování webové výukové publikace od kolektivu pod vedením pana doc. Jana Juřici z Farmakologického ústavu Lékařské fakulty ve spolupráci s Centrem léčivých rostlin. Na konci pak doplněk, který obohatil již tradiční výstavu léčivých rostlin v Centru léčivých rostlin.

Atlas léčivých rostlin, zpracovaný formou webu, měl sloužit studentům Lékařské fakulty jakožto standardní studijní materiál. Potom ale přišel nápad přiřadit ke každé rostlině v atlasu QR kód, který by se vytiskl a přidal k popisu rostliny přímo na záhon v zahradě léčivých rostlin, a atlas začal sloužit také návštěvníkům zahrady vybaveným mobilními zařízeními. Technické zpracování bylo potřeba přizpůsobit upřesněnému zadání, webové stránky s popisy rostlin bylo nutné převést do formy pěkně se zobrazující na mobilních zařízeních. I s tím se však dovedli technici vypořádat.

Obr. 1: Popis rostliny s QR kódem v zahradě léčivých rostlin.

Tento netradiční výstup ukazuje, že možnosti pracovníků uživatelské podpory pro podporu e-learningu přesahují hranice učeben a záleží pouze na učiteli, kolik kreativity a energie vloží do svého poslání spočívajícího v přenosu vědění do praxe. Se zadáním na zpracování elektronické výukové pomůcky se na pracovníky může obrátit kterýkoliv učitel z MU.

Obr. 2: Ukázka z Atlasu léčivých rostlin.

Nutno také podotknout, že toto není první podobný počin týmu. Nevšední um již jednou předvedl, když v rámci expozice Fakulty informatiky pro výstavu Labyrint poznání v Technickém muzeu v Brně připravil interaktivní Kláru, která návštěvníkům představila IS MU prostřednictvím komiksu.

Elportál nabízí další zajímavou publikaci - tentokráte zaměřenou na matematiku

Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál zveřejnil aktualizaci publikace Matematika I. a II. Jedná se již o čtvrté aktualizované vydání, které přináší především designové vylepšení.

Matematika I. a II.

Výukový interaktivní text Matematika I. a II. představuje základy lineární algebry, analytické geometrie a diferenciálního a integrálního počtu funkcí jedné a dvou proměnných včetně jejich aplikací. Je zaměřena na teorii, která je vhodně doplněna řešenými příklady komentovanými "krok za krokem" a také množstvím interaktivních testů, které slouží jako kontrola zvládnutí dané problematiky.

Interaktivní materiál je určen především studentům předmětů Matematika I. a II. vyučovaných na Lékařské fakultě MU. Je ale také vhodným studijním podkladem pro studenty dalších přírodovědných oborů.

Obr. 1: Ukázka z publikace Matematika I. a II.
Autorka publikace: RNDr. Lenka Přibylová, Ph.D.

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

Elportál přináší publikaci se zaměřením na aerobní cvičební program

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál představuje novou publikaci se zaměřením na správné posilování svalových skupin.

Bodystyling

Výuková publikace Bodystyling se zaměřením na aerobní cvičební program představuje komplexní zásobník cviků pro posilování jednotlivých svalových skupin s vlastní vahou a s využitím posilovacích pomůcek (bosu, overbally, činky, posilovací pásy apod.). Teoretické kapitoly jsou pak věnovány charakteristice aerobních programů, držení těla, funkčním poruchám pohybového aparátu, didaktice posilovacích lekcí, ale i rozboru hudby a osobnosti lektora, které jsou nezbytnou motivační součástí těchto cvičebních programů.

Obr. 1: Ukázka z e-publikace Bodystyling.
Autorky publikace: Mgr. Radka Střeštíková, Ph.D., Mgr. Alena Pokorná, Ph.D.

Materiál je určen zejména studentům příslušných předmětů na Fakultě sportovních studií MU, ale najde své uplatnění i při přípravě lektorů na lekce bodystylingu. Výuková pomůcka je dostupná také ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13  ... 32 »

Nahoru | Aktuální datum a čas: 19. 4. 2018 13:54, 16. (sudý) týden