Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Eva Zárybnická, 206552
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
« 1 2 3 4 5 6 »
20. 12.
2011

Překvapující nominace Theses.cz v Křišťálové Lupě 2011

Dosud nehodnoceno.
Novinky – plagiáty

Příjemným předvánočním překvapením Vývojového týmu IS MU byla nominace systému Theses.cz pro odhalování plagiátů v závěrečných pracích v anketě Křišťálová lupa 2011 - Cena českého internetu. Systém Theses.cz využívá 35 vysokých škol pro sběr a kontrolu závěrečných prací na podobnosti. Slouží jako centrální úložiště závěrečných prací a poskytuje podobné služby, jako znají uživatelé IS MU z Archivu závěrečných prací.

Umístění na 8. místě bylo pro tvůrce systému opravdovým překvapením. Jednak proto, že autoři systému nedělali pražádnou propagaci, aby získali hlasy, a také proto, že uživatelé systému tvoří poměrně úzkou cílovou skupinu ve srovnání s ostatními nominovanými systémy, neboť jde o systém, který využívají nejčastěji akademici a studenti vysokých škol v České republice. V neposlední řadě hraje roli i vysoká konkurence všech nominovaných nástrojů a služeb, v dnešním internetovém světě pochopitelná. Theses.cz byl odborným panelem expertů vybrán na základě nominací veřejnosti mezi 10 nominovaných projektů v kategorii Nástroje a služby.

Výsledky ankety Křišťálová Lupa 2011

Další informace o systému Theses.cz naleznete na http://is.muni.cz/clanky/.


20. prosince 2011

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
12. 4.
2011

Ministr vnitra ocenil boj proti plagiátorství

Zajímavé | 4 | 4
Novinky – plagiáty

Fakulta informatiky Masarykovy univerzity získala cenu ministra vnitra za ojedinělý přístup k potírání plagiátorství prostřednictvím informačních technologií. Fakulta byla oceněna za projekty Theses.cz, Odevzdej.cz a Repozitar.cz, které vyvíjí tým pod vedením docenta Michala Brandejse.

Cenu převzal děkan fakulty Jiří Zlatuška během slavnostního večera konference ISSS 2011, který se konal 4. 4. 2011 v Hradci Králové.

Více informací o projektu v tiskové zprávě Ministerstva vnitra.

Obr. 1: Cena ministra vnitra.

12. dubna 2011

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
28. 2.
2011

Nový projekt Repozitar.cz

Dosud nehodnoceno.
Novinky – plagiáty

Kromě projektu Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) řeší Vývojový tým i další projekty, například projekty zaměřené na boj proti plagiátorství. Vyvinul tak systémy Theses.cz a Odevzdej.cz, které slouží nejen vysokým školám. Patnáct vysokých škol se dohodlo na spolupráci v projektu Meziuniverzitní síť technických a metodických opatření na ochranu proti plagiátorství, a tak se nyní vývojáři pouští do vývoje nového systému Repozitar.cz, který je jedním z mnoha cílů projektu. Záměrem je vytvořit úložiště odborných publikací a zaměstnaneckých děl spolu s dalšími službami, včetně režimu zpřístupňování děl, vyhledávání podobných textů a porovnávání s dalšími dokumenty.

Více informací o projektu v tiskové zprávě.

28. února 2011

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
1. 8.
2010

Software na odhalování plagiátů vyvinutý na MU zvítězil

Dosud nehodnoceno.
Novinky – plagiáty

Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU) v letošním roce zvítězil v mezinárodní soutěži Campaign on Plagiarism Detection and Wikipedia Vandalism Detection v softwarovém odhalování plagiátů, která se uskutečnila v rámci 4th International Workshop on Uncovering Plagiarism, Authorship, and Social Software Misuse PAN-10. V loňském roce se software umístil v této soutěži na druhém místě. Protože odborníci z Fakulty informatiky Masarykovy univerzity systém neustále zdokonalují a optimalizují, software letos odhalil největší množství plagiátů a vyhrál mezi 17 týmy z celého světa.

Tento software je součástí několika informačních systémů, které používá dnes již několik desítek vysokých škol, vyšších odborných škol a středních škol:

Více informací o ocenění a soutěži naleznete v tiskové zprávě nebo na stránkách týkajících se soutěže.

1. srpna 2010

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« 1 2 3 4 5 6 »