FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Bc. Michaela Martišová, 433567
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Bc. Michaela Martišová, 433567
« 1  ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  ... 86 »

Přehled zkoušek pro všechna studia

Novinky

Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU) doplnil aplikaci Přihlašování na zkoušky o možnost přepnutí do režimu Všechna studia. Studenti, kteří mají více aktivních studií, si tak mohou zobrazit všechny zkušební termíny na jedné stránce. Dosud bylo možné přepnout do režimu Všechna studia na titulní stránce agendy Student, kdy se studentům zobrazí všechny studované předměty nebo poslední události ze všech studií (např. vypsání zkušebních termínů, udělení známky, změny v poznámkových blocích apod.).

Nová funkce usnadní studentům plánování zkoušek, neboť již nemusí přepínat mezi jednotlivými studii, ale vidí všechny termíny pohromadě. Stačí pouze v pravém horním rohu přepnout studium na možnost "Všechna studia".

Obr. 1: Přepnutí studií.

Aplikace je dostupná přes Student -> Zkušební termíny a přihlašování na zkoušky.

O změnách ve zkušebních termínech jsme vás dříve informovali v novinkách Export zkušebních termínů do kalendářových aplikací nebo Burza zkušebních termínů.

Nové možnosti řazení v tabulkách

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky

Ve vybraných aplikacích Informačního systému MU (IS MU) lze využít nové možnosti řazení v tabulkách. Vývojový tým IS MU nyní uživatelům nabízí kromě standardního třídění také možnost vlastní volby řazení. Stačí v záhlaví tabulky zvolit sloupec, podle kterého se mají údaje řadit.

Změna se týká např. tabulek se statistikou zápisu předmětu, seznamem studentů v Záznamníku učitele, číselníkem vysokých škol nebo přehledem garantů oborů.

Obr. 1: Seznam studentů v Záznamníku učitele.

Obr. 2: Číselník vysokých škol.

Nové funkce harmonogramu období

Novinky

Před několika měsíci jsme Vás informovali o nové podobě přehledu harmonogramu období (více v novince Nová podoba přehledu harmonogramů období). Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU) nyní opět rozšířil aplikaci o několik nových funkcí.

V přehledu harmonogramu období fakult přibyla historie manipulace s harmonogramem a nově lze vybírat kromě fakulty také požadované univerzitní období. Přednostně se uživateli nabízí k výběru poslední období, ale vybírat může i ze všech starších období.

Obr. 1: Výběr univerzitního období.

Novinkou je také možnost tisku harmonogramu vybraného období pro zvolené fakulty. V aplikaci si lze před tiskem zobrazit kontrolní výstup na obrazovku počítače nebo stáhnout harmonogram ve formátu PDF.

Obr. 2: Možnosti tisku harmonogramu.

Aplikace je dostupná přes Studium -> Období a předměty .. Tisk harmonogramu období.

Osobám, které mají právo zavádět a upravovat výuková období, je nyní k dispozici přehled změn v rubrikách harmonogramu období. Změny lze dále řadit podle rubrik, ve kterých změna proběhla nebo podle data provedení změny. Lze tak snadno zkontrolovat, kdo a jaké změny v harmonogramu provedl.

Obr. 3: Historie změn v rubrikách harmonogramu období.

Uživatelé aplikaci naleznou přes Předměty -> Přehled harmonogramů období fakult -> Historie harmonogramu období
nebo
Předměty -> Manipulace se seznamem výukových období -> Historie harmonogramu období.

Externí služba ownCloud umožňuje synchronizaci souborů s IS MU

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky

Již několik let mohou uživatelé Informačního systému MU (IS MU) používat externí služby Google Apps a Microsoft Office 365, které poskytly další způsoby komunikace a spolupráce. Vývojový tým IS MU nyní představuje novou externí službu ownCloud, která nabízí možnost synchronizace souborů s ISem.

Výhodou služby ownCloud je pohodlnější přenos souborů z lokálního úložiště (např. Vašeho PC, mobilu, tabletu) do ISu nebo naopak obráceně z ISu bez nutnosti použít operace ve Správci souborů. Stahovat a číst soubory z ISu, stejně jako nahrávat soubory do ISu lze přímo ve webovém rozhraní ownCloudu. V ownCloudu lze také editovat soubory v ISu, aniž by bylo nutné je nejprve stáhnout nebo se do ISu vůbec přihlásit. Zajímavé rozšíření nabízí také mobilní aplikace, která umožňuje spravovat synchronizované soubory pohodlně na mobilním zařízení nebo desktop aplikace pro osobní počítač, pomocí které lze se synchronizovanými soubory pracovat přímo v průzkumníku souborů. Pro přístup k souborům tak není nutné přistupovat do ISu a dokonce ani zapínat prohlížeč.

Obr. 1: Správa synchronizací v ISu.

Obr. 2: Webové rozhraní ownCloudu.

Službu ocení především uživatelé, kteří pravidelně nahrávají soubory do jedné složky v ISu (např. učitel pravidelně aktualizuje své výukové dokumenty do studijních materiálů předmětu ze svého počítače, kde má nejnovější verze) nebo naopak čtou soubory ve složce v ISu, kam vkládá více lidí, chtějí mít přehled a soubory po ruce (např. učitel upřednostňuje kontrolovat odevzdané práce studentů do odevzdávárny na svém počítači, a tak si je k sobě průběžně stahuje).

Oproti podobným službám jako Google Drive nebo Dropbox neslouží ownCloud pouze k uložení dokumentů mimo IS, ale především k automatickému přenosu souborů. Výhodou je také to, že ownCloud byl jako open source software upraven přímo pro potřeby univerzity. Uživatelé se tak nemusí obávat zneužití dat třetí stranou, neboť všechna data jsou uložena na serverech Fakulty informatiky.

Více informací o službě ownCloud se dozvíte Nápovědě.

Vývoj služby neustále pokračuje a i nadále budou přidávány nové funkce. Podněty můžete směrovat do diskusního fóra (autentizováno).

O externích službách Microsoft Office 365 a Google Apps jsme vás dříve informovali v novinkách Microsoft Office pro zaměstnance i studenty MU, Nová verze Microsoft Office 365 nebo Služby Google Apps a Microsoft Office 365 v IS MU.

« 1  ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  ... 86 »