Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Tento blog píše
FotografieFI:Vývojový tým IS MU, Bc. Michaela Martišová, 433567
Starší příspěvky
Kategorie
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Bc. Michaela Martišová, 433567
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
« 1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  ... 86 »
13. 5.
2015

Změny ve fungování Úschovny

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky

Pokud uživatelé Informačního systému MU (IS MU) potřebují předat jiné osobě soubor, který kvůli velikosti nelze poslat e-mailem, mohou jej vložit této osobě do její Úschovny. Aplikace pro vkládání souborů do cizí Úschovny umožňuje vložit soubory o celkové velikosti až 10 GB a mohou ji použít i osoby, které nemají účet v IS MU. Pro pohodlnější vkládání souborů do cizí Úschovny byla aplikace inovována a upraveno bylo také fungování expirace souborů v Úschovně.

Při vkládání souborů do cizí Úschovny lze nyní požadované soubory snadno přetáhnout myší pomocí funkce drag&drop a vložené soubory případně dále upravovat.

Obr. 1: Vložení souboru do cizí Úschovny.

Změnilo se také fungování expirace souborů v Úschovně. Dříve soubor expiroval (byl smazán) po uplynutí 1 měsíce. Tato doba zůstává stejná, po jejím uplynutí se soubory nově nesmažou, ale přesunou do složky Popelnice, kde budou dostupné další měsíc. Uživatelé se tak nemusí obávat, že termín expirace promeškají a o soubor ihned po jednom měsíci přijdou.

Úschovnu lze také využít pro dočasné zálohování vlastních souborů, např. rozdělaného úkolu z počítačové učebny, tedy v případech, kdy uživatel zrovna nepracuje na svém počítači.

Více se o aplikaci Úschovna dozvíte v Nápovědě.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
25. 3.
2015

Microsoft Office pro zaměstnance i studenty MU

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Externí služby integrované do Informačního systému (IS MU) přinesly uživatelům mnoho nových možností. Nyní si ti, kteří v IS MU využívají externí službu Microsoft Office 365 (MO365), mohou zdarma naistalovat desktopovou verzi kancelářského balíku MS Office na svůj pracovní nebo soukromý počítač či mobilní zařízení.

Tato služba je zpřístupněna díky smlouvě EES (Enrollment for Education Solutions), kterou Masarykova univerzita uzavřela se společností Microsoft.

Smlouva umožňuje:

  • instalovat nejnovější nebo libovolné starší verze Office na všechny počítače a další zařízení v majetku nebo užívání Masarykovy univerzity,
  • instalovat nejnovější verze Office až na 5 počítačů a dalších zařízení každého zaměstnance i studenta Masarykovy univerzity.

Instalaci je možné provést na počítačích s operačním systémem Windows, Apple OS X či mobilních zařízeních s operačním systémem Android, Windows Phone či iOS. Balík MS Office obsahuje standardní aplikace včetně služeb Outlook, Access, Publisher a InfoPath.

Obr. 1: Instalace MS Office v externí službě MO365.

Informace pro získání aplikací na soukromá zařízení a podmínky použití najdete v Nápovědě.

O externí službě MO365 jsme vás informovali již dříve v novinkách Nová verze Microsoft Office 365 nebo Služby Google Apps a Microsoft Office 365 v IS MU.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
25. 2.
2015

Změny v rezervacích místností

Zajímavé | 1 | 1
Novinky

V aplikaci Rezervace místností lze rezervovat místnosti na vybraný den a hodinu, např. pro potřeby konání zkoušek, pracovních schůzek apod. Vývojový tým Informačního systému MU (IS MU) nyní změnil design aplikace a představuje i několik nových funkcí, např. možnost filtrování místností nebo snazší úpravu či rušení místností.

Nově je možné vybírat místnosti k rezervování pomocí filtru, stačí vepsat část nebo celé označení hledané místnosti.

Obr. 1: Filtrování místností.

Upraven byl také design tabulky pro rezervování i rušení zadaných rezervací.

Obr. 2: Nový design tabulky pro zakládání rezervace.

Změnila se i úprava či rušení rezervace. Pokud uživatel potřebuje pouze změnit místnost pro rezervaci, nemusí rezervaci rušit a zakládat novou, ale může jen upravit stávající. Stačí pouze v rozbalovacím menu vybrat z nabídky jiných místností, které lze rezervovat a které jsou aktuálně volné.

Obr. 3: Změna místnosti rezervace.

Při rušení rezervace uživatel snadno pozná dle barvy rožku buňky, které rezervace může zrušit - rezervace označené zeleným rožkem lze zrušit, rezervace s červeným rožkem nelze.

Obr. 4: Barevné označení rezervací.

Pokud uživatel potřebuje zjistit informace o zarezervované místnosti v aplikaci "Moje rezervace", stačí najet myší na vybrané políčko.

Obr. 5: Informace o zadané rezervaci.

Upravena byla také možnost rezervací pro osoby s právem privilegovaného rezervování místností. Ty nyní mohou zadávat rezervace bez odhledu na datum, do kterého mohou rezervace provádět běžní uživatelé.

Aplikace je dostupná přes: Rozvrh -> Rezervace místností
nebo
Učitel -> Zkoušení .. Rezervace místností

Více informací o aplikaci naleznete v Nápovědě.

O předchozích změnách v aplikaci Rozvrh jsme vás informovali v novinkách Vyhledávat místnosti lze podle nového kritéria a Vyhledávání v rozvrhu a snazší výběr seminárních skupin.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
19. 12.
2014

Předvánoční bilance

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Rok 2014 byl pro Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) v mnohém jubilejní. Kromě 15. výročí od spuštění IS MU a 10letého výročí od nasazení e-learningových nástrojů pokořili uživatelé v tomto roce 5 miliard přístupů (kliknutí). V závěru roku bychom tyto události rádi připomněli.

Potěšilo nás, že si významných okamžiků všimla i média a informovala o nich ve svém zpravodajství. Reportáže České televize jsou dostupné v novince Napsali o nás: IS MU slaví 15 let.

O radost z 5miliardtého kliku jsme se podělili odměněním autorů jubilejního a dvou následujících kliknutí. Kdo byli oni šťastlivci, zjistíte v novince Soutěž o 5miliardtý klik v IS MU.

Desetileté výročí e-learningu v ISu jsme symbolicky oslavili na Open space konferenci o e-learningu v IS MU, kde v závěru konference čekala na účastníky sladká tečka.

V příštím roce budeme dále pracovat na zkvalitňování nástrojů a možností ISu a věříme, že nás čekají další příjemné okamžiky, o které se s Vámi budeme moci podělit. Přejeme si, aby Vám byl IS MU i v roce 2015 vždy nablízku a pomáhal Vám při práci i studiu.


Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« 1  ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25  ... 86 »