EN

Novinky a zajímavosti ze světa IS MU - Blogy

Novinky a zajímavosti ze světa IS MU

RSS Máte-li zájem, přihlaste se k odběru novinek e-mailem. Novinky můžete odebírat také pomocí RSS nebo si zařaďte blog mezi sledované, pokud jste uživatel IS MU.
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Iva Milošová, 348294, Mgr. Nikola Hálová, 429105, Bc. Michaela Martišová, 433567
Vlastníci blogu: FI:Vývojový tým IS MU, Mgr. Iva Milošová, 348294, Mgr. Nikola Hálová, 429105, Bc. Michaela Martišová, 433567
Právo číst: kdokoliv v Internetu, pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
Právo komentovat: pojmenovaná skupina osob: FI:CVT FI
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  ... 105 »
18. 1.
2016

Synchronizace souborů v Úřadovně

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Uživatelé Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) mohou nově synchronizovat dokumenty z Úřadovny automaticky na lokální disk svého počítače nebo do mobilního zařízení pomocí služby ownCloud. Dokumenty jsou pak přístupné pro snadnější prohlížení bez nutnosti přistupovat do Úřadovny. Tuto novinku využijí zejména uživatelé, kteří přes Úřadovnu přistupují k většímu množství dokumentů. Nyní si je mohou pohodlně zobrazit společně se svými dalšími soubory a materiály na telefonu či tabletu.

Obr. 1: Synchronizace dokumentů v Úřadovně.

O agendě Úřadovna jsme Vás informovali v novince Zpracování žádostí a rozhodnutí prostřednictvím Úřadovny a o možnostech služby ownCloud v novince Externí služba ownCloud umožňuje synchronizaci souborů s IS MU.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
30. 12.
2015

Novoroční předsevzetí

Vtipné | 13 | 13
Novinky

Nový rok může být pro někoho významným přelomem, pro někoho novým začátkem a pro jiného jen důvodem k oslavě a bujarému veselí. Ale vždy je to šance pro tajná přání anebo předsevzetí. Už jste si rozmysleli svá letošní předsevzetí? Informační systém Masarykovy univerzity (IS MU) Vám může nabídnout inspiraci.

Více sportovat
Studenti mohou využít zápisu tělocviku z široké nabídky Fakulty sportovních studií. Ostatní naleznou inspiraci v publikacích o sportu na Elportále. Volejbal, basketbal, základy sebeobrany nebo metodika zdravotního cvičení jsou jen zlomkem z dostupných publikací.
Naučit se jazyk
Uživatelé IS MU mohou pro neustálé zlepšování jazykové výbavy využít aplikaci Dril, o které jsme psali v novince Dril - "opakujme méně, vybavme si více". Pro studenty MU nabízí Pedagogická fakulta předmět Angličtina online - plně elektronický jazykový kurz.
Zhubnout
Závěrečné práce absolventů MU srovnávají různé diety - Nejlepší dieta k redukci hmotnosti, nebo se zabývají přímo jednotlivými typy diet - Krabičková dieta, Ketogenní dieta.
Najít si novou lásku
Diskusní fóra IS MU jsou skvělým prostorem k seznámení s novými lidmi. Rozebírají se zde studijní i volnočasová témata a do diskuzí se mohou zapojit lidé ze všech fakult MU.
Číst více knih
Není třeba se omezovat pouze na papírovou verzi knih. Na Elportálu lze najít například ekonomické, psychologické nebo umělecky zaměřené publikace, které jsou ve formátu ePub, určeném pro mobily a tablety.
Změnit svůj styl a vzhled
Kreativní nápady absolventů MU se dotýkají i módy a mezi závěrečnými pracemi je možné najít modely inspirované Claudem Monetem - Když je móda uměním / autorský oděv, téma ekologických modelů - EKO móda - autorské modely nebo zamyšlení nad otázkou tetování - Tetování - stigma, móda nebo životní styl?.


Dosud nečteno0 komentářůpermalink
17. 12.
2015

Úřadovna - elektronizace procesů a žádostí

Dosud nehodnoceno.
Novinky

Agenda Úřadovna a směrnice rektora umožňující podání žádostí studenta prostřednictvím Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) posouvají elektronizaci zpracování žádostí zase o krok dál. Nyní je možné nastavit agendy na zjednodušený způsob podání žádosti včetně přiložení elektronické verze dokumentů, jsou-li požadovány. Celý proces vyřizování žádosti pak může proběhnout elektronicky včetně podepsání finálního rozhodnutí. První fakulty, které plně nebo částečně elektronické zpracování spisů běžných žádostí zavádí, jsou Ekonomicko-správní fakulta, Fakulta informatiky a Fakulta sportovních studií.

Souvisejícím krokem bylo vytvoření nové aplikace pro elektronické podepisování dokumentů z jakékoliv agendy. Aplikace je dostupná i z mobilních zařízení, což nejvíce ocení osoby zodpovědné za schvalování studentských žádostí. Pokud je žádostí ke schválení větší množství, lze využít nástroje pro hromadné podepisování. I tyto nástroje jsou dostupné z mobilního zařízení.

Obr. 1: Podání žádosti v Úřadovně.

O agendě Úřadovna jsme vás informovali v novinkách:
Spisová služba v Úřadovně
Evidence mezinárodních studijních programů v Úřadovně
Zpracování žádostí a rozhodnutí prostřednictvím Úřadovny

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
17. 12.
2015

Náměty na cvičení pro děti předškolního věku

Dosud nehodnoceno.
Novinky – e-learning

Oficiální e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál představuje metodickou publikaci Pedagogické fakulty Náměty na rozcvičení bez náčiní pro děti mladšího školního věku. V publikaci je prezentován zásobník cvičení bez náčiní, ve kterém jsou uvedena jak jednotlivá cvičení s popisem a vhodnou motivací, tak celé sestavy (cvičení bez náčiní, dynamická a koordinační cvičení, strečink). Materiál je určen zejména studentům předmětu Gymnastika 1, dále pak učitelům a vedoucím volnočasových tělovýchovných aktivit pracujícími s dětmi mladšího školního věku. Výuková pomůcka je však k dispozici veřejnosti a může být užitečná i dalším zájemcům. Je také dostupná ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

E-publikace je zajímavá velkým množstvím videí - celkem jich obsahuje 71, z čehož je 68 videí k jednotlivým cvikům a 3 videa ukazují celou sestavu cvičení.

Obr. 1: E-publikace Náměty na rozcvičení bez náčiní pro děti mladšího školního věku.

Na Elportál jsou kromě nových publikací přidávány i aktualizace těch již zveřejněných. Nově byla aktualizována publikace o sportu Kapitoly sportovní medicíny a dvě publikace z lékařského prostředí Praktikum z obecné genetiky a Interaktivní embryologický atlas člověka.

Inspiraci k pohybovým aktivitám pro všechny věkové kategorie nabízí i dalších 30 publikací zveřejněných v sekci Sport na Elportálu.
Máte-li zájem o tipy, jak používat video ve výuce, přijďte na Open space konferenci, o které jsme informovali v novince 6. ročník Open space konference o e-learningu IS MU.

Dosud nečteno0 komentářůpermalink
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  ... 105 »