« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  ... 123 »

Elportál přináší publikaci se zaměřením na aerobní cvičební program

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál představuje novou publikaci se zaměřením na správné posilování svalových skupin.

Bodystyling

Výuková publikace Bodystyling se zaměřením na aerobní cvičební program představuje komplexní zásobník cviků pro posilování jednotlivých svalových skupin s vlastní vahou a s využitím posilovacích pomůcek (bosu, overbally, činky, posilovací pásy apod.). Teoretické kapitoly jsou pak věnovány charakteristice aerobních programů, držení těla, funkčním poruchám pohybového aparátu, didaktice posilovacích lekcí, ale i rozboru hudby a osobnosti lektora, které jsou nezbytnou motivační součástí těchto cvičebních programů.

Obr. 1: Ukázka z e-publikace Bodystyling.
Autorky publikace: Mgr. Radka Střeštíková, Ph.D., Mgr. Alena Pokorná, Ph.D.

Materiál je určen zejména studentům příslušných předmětů na Fakultě sportovních studií MU, ale najde své uplatnění i při přípravě lektorů na lekce bodystylingu. Výuková pomůcka je dostupná také ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

Nové operace se šablonami: hromadné plnění a přesouvání podšablon

Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) na přání uživatelů realizoval několik podnětů týkajících se manipulace s registračními a kontrolními šablonami v IS MU. Jedná se především o vytvoření aplikace pro hromadné plnění šablon a dále umožnění přesouvání celých podšablon.

Registrační šablona slouží studentům při registraci předmětů jako doporučená osnova toho, jaké předměty by si měli daný semestr do svého studia zapsat. Kontrolní šablony slouží pro kontrolu průchodu studiem, tedy především kontrolu splnění podmínek pro přístup ke státní závěrečné zkoušce.

Nově vytvořená aplikace pro hromadné plnění šablon nyní umožňuje rozkopírování předmětů napříč šablonami. Každý studijní obor může mít přiděleno až několik různých šablon, proto se jedná o značné usnadnění práce zejména pro pracovníky, kteří se šablonami pravidelně pracují.

Obr. 1: Ukázka z aplikace pro hromadné plnění šablon.

Další přínosnou vychytávkou je možnost přesouvání celých podsekcí napříč šablonami. Tuto funkci lze využít například při reorganizaci a rušení starých šablon či vložení celé struktury do chybné šablony.

Obr. 2: Přesouvání podsekce šablony.

Aplikace pro plnění šablon naleznou příslušní pracovníci fakulty v sekci Studium -> Plnění šablon | Přidat předměty do více úrovní.

Novinky v grafické aplikaci pro manipulaci s rozvrhem

Novinky

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) zveřejnil několik úprav v grafické aplikaci pro manipulaci s rozvrhem. Tyto úpravy reagují na potřeby fakultních rozvrhářů a značně jim tak usnadní jejich práci.

Obr. 1: Grafická podoba rozvrhu místnosti.

Mezi nové volby v aplikaci patří:
  • Kontrola kolizí: funkce zobrazí podrobný seznam všech kolizí i s odkazy, které umožní rozvrhované akce zkontrolovat.
  • Omezení dle předmětů: funkce umožní omezit zobrazení celého rozvrhu pouze na vybrané předměty.
  • Pracovat pouze s viditelnými akcemi: aplikace standardně pracuje s celým obsahem rozvrhu. Je-li tato volba zatržena, omezí se ukládání, vyhledávání kolizí a všechna další práce pouze na zobrazenou část rozvrhu.
  • Předmětové akce bez rozvrhu: funkce zobrazí seznam předmětů a seminářů, které nemají zadanou žádnou rozvrhovou informaci a nenachází se ani v sekci “Neumístěné předměty”. Vybrané akce se následně vloží do sekce “Neumístěné předměty”, odkud je lze jednoduše přesunout do rozvrhu.

Obr. 2: Novinky v grafické aplikaci pro manipulaci s rozvrhem.

Aplikaci naleznou pracovníci standardně cestou Rozvrh -> Manipulace s rozvrhem v grafické aplikaci.

Grafickou aplikaci pro práci s rozvrhem jsme představili v novince Rozvrh v novém hávu.

Elportál představuje další publikace se zaměřením na vzdělávání

Novinky – e-learning

Univerzitní e-learningový portál Masarykovy univerzity (MU) Elportál představuje nové publikace se zaměřením na vzdělávání.

Suchozemské pohybové pohádky

Metodická publikace Suchozemské pohybové pohádky přináší podklady rozvíjející pohybovou aktivitu školáků a jejich pozitivní vztah k pohybovým aktivitám a sportu zábavnou formou a motivací prostřednictvím pohádek. Tímto způsobem výuky lze také významně ovlivnit a podpořit rozvoj různých oblastí dětské inteligence. Praktická část obsahuje jednotlivé návrhy pohybových pohádek doplněné o říkanky, kresby, fotografie a instruktážní videa. Materiál je určen zejména studentům předmětu Hra v životě dítětě 3 - pohybové hry a hraní na Pedagogické fakultě MU, dále pak učitelům MŠ a ZŠ a vedoucím volnočasových aktivit.

Obr. 1: Ukázka z e-publikace Suchozemské pohybové pohádky.
Autoři publikace: PhDr. Mgr. Petr Vlček, Ph.D. a kolektiv.

Česká republika – tematický atlas

Elektronická publikace Česká republika – tematický atlas je interaktivní atlas, který má za cíl u studentů podporovat rozvoj kartografických dovedností. Celý atlas je členěn do kapitol, kde je v úvodu každé kapitoly představeno či připomenuto zobrazované téma. Získané znalosti je možno podrobně ověřit při plnění úkolů na procvičení práce s mapou. Materiál je určen nejen studentům příslušných předmětů na Pedagogické fakultě, ale i všem zájemcům o vzdělávání v této oblasti.

Obr. 2: Ukázka z e-publikace Česká republika – tematický atlas.
Autorky publikace: Mgr. Bc. Mariana Hájková, RNDr. Hana Svobodová, Ph.D.

Všechny tyto výukové pomůcky jsou také dostupné ve verzi pro mobilní zařízení (ePub).

Další zajímavé publikace lze najít na Elportálu.

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  ... 123 »