Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
1 2 3 4 5 6 7 8 »

Učitel – studenti s nerozhodnutou žádostí o zápis předmětu

Informačně přínosné | 1 | 1
učitel
Přidali jsme novou možnost pro omezení seznamu studentů v Záznamníku učitele, kterou je možné vybrat studenty, u kterých nebyla vyřízena žádost o výjimku nebo souhlas se zápisem daného předmětu.

Záznamník učitele:
zápis - studenti

s nerozhodnutou žádostí o zápis předmětu (zaškrtněte rozšířit seznam na zaregistrované)

Zkušební termíny – zkoušející

Informačně přínosné | 5 | 5
učitel
U zkušebních termínů lze nově specifikovat, kdo z vyučujících daného předmětu bude pro daný termín zkoušejícím.
Informace se zobrazuje u zkušebních termínů studentům, zároveň se zkoušejícímu propíše termín do Kalendáře v ISu, který pak může například synchonizovat s vlastním kalendářem.

Pokud má předmět pouze jednoho vyučujícího, zkoušející se nenastavuje.

Učitel [výběr předmětu] → (Zkoušení) Manipulace se zkušebními termíny

Rezervování místností pro zkušební termíny

učitel
Připravili jsme novou pomůcku pro vyučující, kteří vypisují zkušební termíny. Ve formuláři na zadání termínu se nově nachází tlačítko „Ověřit dostupnost místnosti“. Po kliknutí aplikace zkontroluje, zda místnost, kterou pro daný termín vyučující zvolil, je volná. Pokud ano, objeví se odkaz na přímou rezervaci místnosti s předvyplněnými údaji, stačí pouze nastavit délku rezervace.

Záznamník učitele → Zkoušení... Manipulace se zkušebními termíny

Zvýšení kapacity Úschovny osobám s aktivním podílem na výuce

Mgr. Andrea Pavliňáková (CVT FI MU), učo 3221

Uživatelům IS MU s aktivním podílem na výuce (typicky učitelé) byla navýšena
kapacita Úschovny na 20 GB (z původních 10 GB). Změnu kvóty iniciovali
vyučující, kteří skenují elektronické testy, neboť stávající kapacita Úschovny
již nestačila pro zpracování naskenovaných odpovědních archů.

Informaci o kvótě a volné kapacitě najde každý uživatel IS MU přímo v aplikaci
Úschovna.

Soubory → Úschovna