Deníček: Co je nového v IS MU?

RSS Provozovatelé, vývojáři a další pracovníci okolo IS MU se budou snažit sem psát o nových věcech, změnách, opravách apod. v systému. Budou psát o věcech, které se nějak dotýkají uživatelů. I když se budou snažit psát tak, aby uživatelé obsahu sdělení rozuměli, nebude možné pochopit vše. Zvláště pak vyjádření o aplikacích, ke kterým všichni uživatelé nemají přístup. Nepředpokládáme, že všichni budou tento blog číst. Je jen pro zájemce. Neočekávejte prosíme dlouhé příspěvky obsahující úvahy, buďte připraveni na krátká oznámení.
Vlastníci blogu: FI:E-technici, FI:IS-technici, FI:servistech, FI:Vývojový tým IS MU, Ing. Jitka Brandejsová, 2893, doc. Ing. Michal Brandejs, 2116
Právo číst: kdokoliv v Internetu
Právo komentovat: kdokoliv přihlášený v ISu
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  ... 20 »

Nová podoba Absolventské sítě

Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399
Na začátku června byla zveřejněna nová podoba agendy Absolventská síť.

Absolventi zde najdou nejen informace týkající se dění na univerzitě, které jsou agregované z různých informačních kanálů v ISu, ale také komunitní programy, které sdružují osoby bez ohledu na rok absolutoria. Každý studijní program má svůj blog a diskuzní fórum.

K dispozici je rovněž inovovaná aplikace pro zasílání pozvánky do Absolventské sítě dalším spolužákům nebo rychlý přístup k uloženému diplomu v přijímárně.

Setkávání → Absolventi

Nová aplikace Katalog oborů

Zajímavé | 1 | 1
Mgr. Dana Kozlová (CVT FI MU), učo 135399
Zveřejnili jsme novou aplikaci Katalog oborů, která na jednom místě vypisuje všechny informace o daném oboru. Uživatelé zde kromě podrobného popisu naleznou i odkazy na obhájené diplomové práce, studijní katalog apod.

Garantům nabízíme možnost vložení fotografií souvisejících s oborem, v případě zájmu se mohou obrátit na is-techniky na adrese istech@fi.muni.cz

Studium → Katalog oborů

Nová verze Obchodního centra MU

Zajímavé | 6 | 6
RNDr. Miroslav Křipač, Ph.D. (CVT FI MU), učo 3388

Dnes jsme zveřejnili na adrese http://obchod.muni.cz novou verzi
Obchodního centra MU pro prodej zboží a služeb. Nová verze
umožňuje zejména pro zákazníky jednodušší a přehlednější
objednávání, možnost atraktivnější prezentace nabídky včetně
podpory mobilních technologií. Zachovává plně funkčnost
a možnosti prodeje v původním rozsahu.

Obchodní centrum zpracovává přibližně 70 % všech příchozích
plateb na běžný korunový účet MU, což představuje pohledávky
za cca 200 mil. Kč ročně. Přibližně třetinu z tohoto obratu
tvoří platby za služby a zboží přímo nabízené k prodeji jako
je celoživotní vzdělávání, konference, e-learning a mnohé další
včetně nabídky v měně EUR.

Hledáme programátory/ky

Zajímavé | 4 | 4
Mgr. Andrea Šikulová (abs FI MU), učo 60482

Vývojový a provozní tým is.muni.cz hledá

programátory/ky

Požadavky

• znalost studijního prostředí Masarykovy univerzity,
  • uživatelská znalost IS MU,
  • schopnost algoritmicky myslet,
  • schopnost rozpracovat zadání a samostatně programovat

Náplň práce / co potřebujeme

• je nutné mít ochotu naučit se týmovým zvyklostem, spolupracovat, zodpovědně dotahovat Vám svěřené záležitosti,
  • dle Vašich schopností jsou postupně možné dílčí samostatné analytické práce,
  • je potřeba si na adrese trneckova@fi.muni.cz samostatně vyžádat zadání kontrolního úkolu a prokázat pečlivost při zpracování

Jaké úkoly náš tým čekají v nejbližším roce

• stále probíhá rozvoj studijní administrativy a e-learningu (možnost podílet se na agendách, které využívají desítky tisíc studentů),
  • přechod ISu na responzivní design (pojďme dostat IS na mobily),
  • unikátní agendy, které se vyvíjí pouze na MU (např. Digitální archiv)

Proč pracovat pro MU na vývoji ISu

• dopad Vaší práce – vývoj aplikací majících přímý vliv na studijní život mnoha uživatelů,
  • různorodost – zisk zkušeností z řešení nejrůznějších typů problémů,
  • tvořivost – komplexní práce pro prestižní a oceňovaný IS,
  • stabilita – velký celouniverzitní projekt, v provozu i na dalších školách,
  • kolektiv – skvělá směs mladých i zkušených kolegů,
  • odborný růst – zaškolení, trvalé odborné vedení a konzultace,
  • finance – po zapracování soustavné nadstandardní finanční ohodnocení,
  • časová flexibilita – možnost skloubit se studiem na MU, úvazek plný nebo zkrácený,
  • další benefity – stravenky, 6 týdnů dovolené, motivační odměny

Plánovaný nástup listopad 2016.

Zájemci o nabízenou pozici nechť zasílají na adresu trneckova@fi.muni.cz svůj strukturovaný životopis, motivační dopis a vyřešený kontrolní úkol nejpozději do 14. 11. 2016 12:00.
(Zájemci o zkrácený pracovní úvazek sdělte tuto skutečnost v dopise.)

V případě dotazů ohledně pracovní náplně nebo týmové spolupráce kontaktujte dr. Hanu Bydžovskou na adrese bydzovska@fi.muni.cz.

Více o ISu: https://is.muni.cz/nas_system/

21. září 2016

Michal Brandejs
vedoucí projektu IS MU