Nový projekt na podporu e-learningu

Informačně přínosné | 1 | 1
Novinky – e-learning

Vývojový tým Informačního systému Masarykovy univerzity (IS MU) dlouhodobě usiluje o co nejefektivnější využívání ICT ve výuce. Snaží se proto nabídnout uživatelům nejen nástroje pro správu výuky a e-learning, ale také služby uživatelské podpory a odborníků na tvorbu multimediálních vzdělávacích pomůcek.

Prostřednictvím nového projektu Centrum interaktivních a multimediálních studijních opor pro inovaci výuky a efektivní učení budou moci pedagogové MU spolupracovat s odborníky na informační technologie při tvorbě výukových pomůcek. Jejich tvorba často vyžaduje kromě odborných znalostí také netriviální IT dovednosti, resp. znalost specializovaného software. Proto je spolupráce pedagogů (odpovědných za odbornou a didaktickou stránku) a techniků (realizujících technické zpracování) velice přínosná. V projektu vzniknou hodnotné studijní opory obsahující animace, video a audio nahrávky, schémata, obrázky, prezentace aj. Celkově je v projektu plánována inovace 200 předmětů s dopadem na nejméně 15 000 studentů. Projekt je také zaměřen na další vzdělávání pedagogů a administrativních pracovníků v oblasti IT a na rozvoj spolupráce a sdílení zkušeností v e-learningu mezi Fakultou informatiky a pracovišti na všech fakultách MU.

Více informací o projektu naleznete na stránkách projektu.

V případě zájmu o spolupráci na inovaci předmětů s odborníky kontaktujte svého e-technika nebo pracovníky Servisního střediska.

Projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky a potrvá od 1. 6. 2012 do 31. 5. 2015.

10. července 2012

« Plnění publikací záznamem z WoS (10. 7. 2012 15:01) | Evidence DOI a jeho přidělování » (10. 7. 2012 15:05)