23. 11. 2018 13:07nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Zuzana Humlova
12. 4. 2020 08:54nové

Dobrý den,

Vystudovala jsem bakalařský obor Bankovnictví na jiné škole a ráda bych se přihlasila na Magisterský obor na MUNI. Obor nebo specializaci bych chtěla ale změnit a studovat účetnictví.

Již jsem studovala magisterský obor Finance u Vás na univezitě (který jsem nedodělala) ale bohužel jsem si nemohla vybrat obor účetnictví, protože jsem neměla účetnictví v bakalářském programu. Tak jsem se chtěla zeptat, co musím spnit proto, abych mohla studovat účetnictví.

Na deset let jsem se přestěhovala do Velké Britanie, kde jsem vystudovala AAT a ted v zari budu dokončovat poslední zkoušku ACCA. Mohla by mě tato kvalifikace umožnit studovat u Vás na MUNI tento obor?

Děkuji Zuzana
14. 4. 2020 23:07nové

Vážená paní Humlová,

děkuji za Váš dotaz a projevený zájem o studium u nás.

Požadavek pro přijetí je složení přijímací zkoušky. Kde jste bakalářský titul získala, je v případě programu Finance za současných pravidel nepodstatné. Takže s tímto problém mít nebudete.

Co se týče samotných předmětů, je sice pravda, že některé předměty mají prerekvizity, např. Finanční účetnictví 3, ale vzhledem ke zkouškám ACCA nebude problém si požádat o výjimku. Domnívám se, že lehce prokážete potřebné znalosti, které odpovídají prerekvizitám předmětů.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici.

S pozdravem,
Josef Nešleha
22. 1. 2021 16:32nové

Dobrý deň,

chcela by som sa opýtať či je možné študovať odbor financie na ESF v kombinácii (hlavný-vedľajší) s odborom BSS, ktorý je vyučovaný na FSS, prípadne s niektorým iným odborom z FSS?
Financie by boli hlavným odborom a BSS odborom vedľajším.

Ďakujem, Silvia
25. 1. 2021 22:01nové

Dobrý večer, paní Adamčiaková,

děkuji za Váš dotaz a projevený zájem o studium na naší fakultě. Tato kombinace není možná. Finance lze studovat pouze jako jednooborové studium, nikoliv jako sdružené studium.

V případě dalších dotazů jsem Vám k dispozici.

Hezký večer,
Josef Nešleha
Jakub Špalek
23. 2. 2023 16:02nové

Dobrý deň,

chcel by som sa opýtať, ako to funguje s prestupom na iný odbor. Momentálne mám v hľadáčiku dva - Matematiku zameranú na financie a Financie. Preferoval by som prvý spomenutý odbor, avšak nie som si na 100 % istý. Hypoteticky teda povedzme, že sa po dvoch semestroch rozhodnem prestúpiť práve na spomenutý odbor Financie. Za akých podmienok je toto možné?

Ďakujem za odpoveď.
23. 2. 2023 16:13nové

Dobrý den,

informace o přestupu nebo změně studijního plánu jsou shrnuty na https://www.econ.muni.cz/studenti/manual-studenta/prestup-nebo-zmena-studijniho-planu.

Žádosti se řeší individuálně, proto je vhodným řešením navštívení nebo kontaktování studijního oddělení na fakultě.

S pozdravem
Martin Stachoň
2. 10. 2022 23:56nové
Dobrý den, rád bych se zeptal jaká pozornost je ve studijním programu Finance věnována datové analýze. Z informací na stránkách fakulty jsem nabyl dojmu, že této oblasti se věnuje spíše program Ekonomie, který mi ovšem připadá až příliš teoretický s menším objemem prakticky využitelných znalostí. Může se i student programu Finance podrobněji seznámit s metodami datové analýzy?
Rád bych se také zeptal, proč jsou některé programy na ESF nabízeny pouze jednooborově a jiné lze studovat i v kombinované formě. Znamená to, že studium pouze jednooborových programů je časově náročnější? Děkuji!
Šárka Vrátná
8. 9. 2020 18:57nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda je problém změnit prezenční studium na kombinované v oboru finance, a zda tuto změnu mohu provést kdykoliv v průběhu studia. A ještě jestli studenti na prezenčním i kombinovaném mají stejně obtížné zkoušky. Děkuji.
9. 9. 2020 09:17nové

Vážená paní Vrátná,

děkuji za Vaše dotazy a aktivní přístup.

Problém se změnou studijního plánu v rámci jednoho programu není. Nelze však plán změnit vždy; musí být splněny stanovené podmínky. Dovolím si Vás zde odkázat na následující odkaz, kde je vše velmi detailně popsáno. Link:

https://www.econ.muni.cz/studenti/manual-studenta/prestup-nebo-zmena-studijniho-planu

Co se týče zkoušek a zápočtů, ty mají zpravidla ekvivalentní náročnost. Je však pravda, že u kombinovaných studentů mnohdy odpadají různé semestrální povinnosti, jako např. průběžné testy, prezentace, domácí úlohy na jednotlivé semináře apod. Tyto povinnost bývají často nahrazeny semestrální prací, tzv. POT.

V případě doplňujících dotazů jsem k dispozici.

S přáním hezkého dne,
Josef Nešleha
TVMuffinky 松饼女孩
27. 1. 2020 20:20nové
Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, kolik bylo potřeba dosáhnout bodů v TSP v roce 2019 pro přijetí na obor Finance? A také zda je možné v případě neúspěchu při přijímacích zkouškách nastoupit na Ekonomii a poté přejít do Financí? Děkuji za odpověď.
28. 1. 2020 13:28nové

Dobrý den,

děkuji za Váš dotaz a Vás potenciální zájem o naši fakultu. V roce 2019 bylo potřeba dosáhnout percentilu 76,34 na to, aby byl uchazač/ka přijat/a do prezenčního studia, velmi blízká hodnota byla potřeba rovněž pro kombinovanou formu studia. Je ale nutné dodat, že toto číslo nemusí být žádnou zárukou pro další roky. Podrobnější informace o potřebném percentilu v roce 2019 naleznete na: https://www.econ.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_ESF-Bc_-_zprava-podminky.pdf

Co se týče Vašeho druhého dotazu, oficiální cesta je taková, že byste musela absolvovat o rok později přijímací zkoušku na program Finance. Pokud byste byla přijata, mohla byste si nechat uznat předměty z prvního roku studia, které byste následně v programu Finance potřebovala mít splněné.

V případě jakýchkoliv dalších doplňujících dotazů jsem Vám k dispozici.

S pozdravem,
Josef Nešleha