23. 11. 2018 11:33nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Igor Šebo
20. 2. 2019 08:14nové

Dobrý den,
bohužel se mi nikde nepovedlo dohledat alespon orientační rozvrh pro kombinované studium v tomto studijním programu.

Mohl byste mne prosím nasměrovat k místu, kde jej najdu, anebo mi alespoň zhruba popsat jak a kdy výuka probíhá? Pracuji na plný úvazek a je to pro mne rozhodující při rozhodování.

Děkuji

20. 2. 2019 13:00nové

Dobrý den pane Šebo,

děkuji za dotaz. Souhrnný rozvrh předmětů se každý semestr aktualizuje, proto není žádný orientační rozvrh dostupný. Dalo by se sice postupovat tak, že si jednotlivé předměty dohledáte v Informačním systému MU (www.is.muni.cz). Zde byste našel i termíny výuky v posledním semestru, avšak tento postup by nejspíš nebyl příliš pohodlný.

Kombinované studium na Katedře financí probíhá výhradně v pátek (zejména odpoledne) a v sobotu (v průběhu celého dne). Kombinace plného pracovního úvazku a kombinovaného studia je tak běžně zcela bez problému. Fyzická účast na tutoriálech navíc není povinná, avšak samozřejmě doporučována. Dostavit se však musíte na zkušební termíny, ale i ty jsou zpravidla realizovány v sobotu a v neděli, případně ve všedních dnech v odpoledních či večerních hodinách.

Doufám, že Vám má odpověď usnadní rozhodování. Případné další dotazy rád zodpovím.

S pozdravem,
Josef Nešleha
Igor Šebo
21. 2. 2019 08:01nové

Pane Nešleho,
děkuji za rychlou odpověď.

Ještě bych mel doplňující dotaz, zda výuka probíhá každý týden (u kombinovaných oborů bývá běžně jednou za 14 dní či jednou za měsíc) a zda lze přihlášku skutečně podat až do 30. dubna?

Děkuji a s pozdravem

Igor Šebo
21. 2. 2019 10:07nové

Dobré dopoledne pane Šebo,

rád jsem pomohl. Co se týče frekvence výuky v rámci kombinovaného studia, zde bude hodně záviset na složení Vašich předmětů a na aktuálním semestru (rozvrh se každý semestr aktualizuje). Standardní bývá, že předmět naší katedry má celkem tři tutoriály za semestr. Ty mohou být ale rozloženy nerovnoměrně (např. ve 2., 5. a 11. týdnu). Dalo by se říci, že kombinované studium průměrného studenta znamená účast zhruba poloviny víkendů (resp. pátků a sobot), ale toto je potřeba brát spíše orientačně.

Ano, přihlášku do navazujícího magisterského studia lze skutečně podat až do 30. dubna 2019 včetně.

S pozdravem,
Josef Nešleha
Igor Šebo
21. 2. 2019 20:05nové
1/1

Dobrý večer pane Nešleho,

děkuji moc za informace, pomohl jste mi. Přihlášku podám.

S pozdravem

Igor Šebo
Jana Svrcinova
30. 3. 2020 19:43nové
Dobrý den,
bohužel jsem nikde na vašich stránkách nenašla okruhy k přijímacímu řízení do oboru Finance, kombinované formy.
Informace jsem našla jen k jednomu oboru, k Financím nikoliv.
Také předpokládám, že specializaci si přijatý student volí až formou předmětů, tedy do přijímacího řízení specializace nevstupuje. Je to tak?
Děkuji
1. 4. 2020 09:15nové

Dobrý den, paní Svrcinová,

děkuji za Váš dotaz a projevený zájem o studium na naší fakultě.

Předmětem přijímací zkoušky je znalost ekonomie a odborných předmětů odpovídající bakalářském studiu, v tomto případě programu Finance. Okruhy jsou tak definovány pouze sylaby předmětů, které jsou součástí daného bakalářského studia. Více informací lze dohledat ještě na https://www.econ.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/prijimaci-rizeni (Přijímací zkoušky s nástupem od podzimního semestru 2020)

Co se týče Vašeho druhého dotaz, tak odpověď je ano. Specializaci zvolíte pouze tím, že si zapíšete a vystudujete předměty Vámi vybrané specializace, žádné formální přihlášení ke specializaci se nedělá.

V případě dalších dotazů jsem k dispozici.

S přáním pěkného dne,
Josef Nešleha