23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Jakub Volf
12/2/2019 17:21new
Dobrý den, mám na Vás dotaz. Rozhoduji se mezi obory Informatika a Programování a vývoj aplikací. Kterými směry se tyto obory spíše ubírají? Jaké práci se budu věnovat po dokončení studia? Jaké jsou rozdíly mezi těmito obory? Děkuji za pomoc.
27/2/2019 15:40new
3/3
Informatika jde smerem k navazujicimu studiu a je vice fundamentalni (zamerena na znalosti a pochopeni principu v informatice), Programovani a vyvoj aplikaci vychovava studenta spise smerem k praktickym schopnostem programovani s mensi mirou zaberu do fundamentu.
Alex Jensenů
1/12/2021 17:16new

Dobrý den,

v informacích je napsáno, že na PVA přímo navazují nMgr. programy Řízení softwarových systémů a služeb a Počítačové systémy, komunikace a bezpečnost.

Je vhodné se po absolvování PVA hlásit na program Vizuální informatika se zaměřením na vývoj počítačových her? Předpokládám, že je program Informatika pro tuto návaznost vhodnější, ale zajímá mě, zda se to dá studovat i takto; jaké tam jsou případně překážky (dohánění látky, kterou se na PVA student nenaučí) a podobně.

Předem díky za odpověď.
Johanka Oujeská
3/1/2023 21:38new
Dobrý den,
zaujal mě obor Programování a vývoj aplikací, a chtěla bych se na něj přihlásit, váhám ale jestli je to pro mě vhodné. Momentálně studuji obor Grafický design, je ale více zaměřený na kresbu a malbu, z tohoto důvodu jsem měla matematiku naposledy v 1. ročníku. Na základní škole mě matematika bavila, ale to je přece jenom něco jiného, proto jsem se chtěla zeptat jestli je to velký problém a mám si raději vybrat obor jiný a nebo jestli se to dá zvládnout i bez těchto znalostí, či je potřeba se vše doučit.
Děkuji za odpověď.