23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

27. 2. 2019 23:43nové

Dobrý den,
Rád bych se zeptal jaka je % úspěšnost uchazečů, nebo jaký je minimální bodový zisk, pro dosažení úspěchu?

Děkuji
1. 3. 2019 14:21nové
1/1

Dobrý den,

výsledky z loňského roku najdete zde: https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/vysledky-bc-968.html
Nicméně pro letošní rok se uchazeči hlásí do nových programů TVS, v této podobě letos přijímací zkoušky budou probíhat poprvé. Nelze tedy z předchozích let činit žádné závěry pro úspěšnost u letošních přijímacích zkoušek.

S pozdravem
Zora Poppová
Johana Križanová
19. 10. 2019 16:42nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zdali je možné na vaší univerzitě studovat tělesnou výchovu a sport v kombinaci s Německým jazykem se zaměřením na vzdělávání. Na stránkách máte snad všechny kombince oborů a jazyků včetně francouzštiny, ale němčinu nikde nevidím..
Děkuji za odpověď:)
29. 10. 2019 16:08nové

Dobrý den,

kombinaci Tělesný výchova a sport a Německý jazyk se zaměřením na vzdělávání nenabízíme.
Pokud máte zájem o Tělesnou výchovu a sport, potom doporučuji vybrat si z nabízených aprobací na fakultě sportovních studií https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23356-telesna-vychova-a-sport. V případě většího zájmu o německý jazyk potom nabídku sdruženého studia právě s touto aprobací https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23868-nemecky-jazyk-se-zamerenim-na-vzdelavani
S pozdravem
Zora Poppová
Lucie Račická
9. 11. 2020 18:17nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je stále v nabídce sdružené studium Tělovýchovy a sportu spolu s Francouzským jazykem se zaměřením na vzdělávání? Děkuji za odpověď, Račická
10. 11. 2020 11:51nové

Dobrý den,
sdružené studium Tělovýchovy a sportu spolu s Francouzským jazykem se zaměřením na vzdělávání bohužel nenabízíme.
Seznam vypsaných specializací najdete zde https://www.fsps.muni.cz/do/fsps/studijni/uchazeci/prij_riz/51208524/brozura_Bc_21.pdf
na straně 9.

S pozdravem
Z.Poppová
změněno 10. 11. 2020 14:47 nové
Dobrý den,
aktuálně studuji 2 obory na Pdf MUNI. Chtěl bych se zeptat na možnost stá se učitelem tělesné výchovy. Je možnost studovat učitelství TV pouze jako jednoobor? Další sdružené studium s kombinací tělocvik + něco dalšího bych asi časově nestíhal.
Děkuji za odpověď
11. 11. 2020 10:41nové
Dobrý den,
pokud si dáte některou ze specializací TVS kombinovaně, tak věřím, že se Vám to do rozvrhu vejde, protože výuka probíhá každý pátek. Potom budete moci v navazujícím studiu jít na jednooborové UTV. Bez bakaláře na programu TVS ale nemůžete jít na navazující Učitelství tělesné výchovy.
Pokud je některý z Vámi studovaných předmětů v nabídce sdružených studií na NMgr, pak byste mohl na navazujícím studiu po skončení daného oboru studovat programy jako sdružené studium.
S pozdravem
Zora Poppová
studijní odd.
Radka Hendrichová
24. 11. 2020 09:47nové
Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda se dá u vás na škole studovat trenérství a sport nebo kondiční trenér, i když má člověk zdravotní problémy a nedostane potvrzení od lékaře, že může na škole studovat. Lze se i přesto dostat na tyto obory? Jaké jsou popřípadě možnosti. Děkuji za odpověď.
24. 11. 2020 13:22nové

Dobrý den,

hodně záleží na tom, z jakého důvodu byste nedostala potvrzení od lékaře. Studium na sportovní vysoké škole je velice fyzicky náročné a požadavkem dodání potvrzení chráníme především Vás. Tělovýchovný lékař vyhodnotí, zda je možnost studovat sportovní vysokou školu, aniž by bylo Vaše zdraví ohroženo. Je navíc potřeba, aby student absolvoval všechny předměty předepsané pro daný program či specializaci. Lze upravit podmínky plnění, ale je nutné absolvovat opravdu všechno.
Pokud se jedná o nějaké zdravotní problémy, které Vás neomezují na sportovním výkonu,tak můžete zkusit před podáním přihlášky kontaktovat středisko Teiresiás na https://www.teiresias.muni.cz/
Pokud byste měla nějaké další dotazy, neváhejte se na mě obrátit na studijni@fsps.muni.cz
S pozdravem
Zora Poppová studijní odd.
7. března v 21:39nové

Dobrý den, mám vystudováno:
Studijní program Tělesná výchova a sport má v klasifikaci MŠMT ČR identifikaci B7401.
Studijní obor Tělesná výchova a sport má v klasifikaci MŠMT ČR identifikaci 7401R005

Je to dostačující na kvalifikaci Vychovatele? Chci dodělat DPS Speciální pedagogiky a podmínkou je VŠ studium v oblasti pedagogických věd, tedy kvalifikace dle zákona o pedagogických pracovnících Vychovatel.
9. března v 12:31nové

Dobrý den,

s určitostí nelze říci. Na programu TVS je v oboru ASAK či specializaci sdružené studium, jsou předměty, které se týkají i pedagogiky. Nedokážu Vám však říct, zda to bude pro splnění kritérií instituce, která nabízí distanční Speciální pedagogiku, dostačující. Mělo by Vám k doložení vzdělání stačit diplom a dodatek diplomu se všemi předměty, tak budou schopni posoudit, zda můžete kurz absolvovat.

S pozdravem
Zora Poppová
studijní odd.
7. června v 11:51nové
Dobrý den,
zajímalo by mě, zda je možné studovat tento obor v kombinaci s biologií se zaměřením na vzdělávání na přírodovědecké fakultě.
Děkuji
7. června v 15:42nové

Dobrý den,

dle mně dostupných informací toto nenabízíme. Nicméně přihlášky na sdružené studium si podáváte přes Přírodovědeckou fakultu. Podívejte se prosím na jejich nabídku: https://www.sci.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/23613-biologie-se-zamerenim-na-vzdelavani

S pozdravem
Zora Poppová
Vlákno: Trenérství/
David Čermák
18. ledna v 11:00nové
Dobrý den chtěl bych si dát jako druhou prioritu obor trenérství ale hraji závodně florbal který nemáte ve specializaci, třeba plavání a boxu nebo fotbalu se věnují rekreačne, můžu si na tento obor dát přihlášku nebo je to pro lidi kteří se věnují těmto sportům naplno předem děkuji za odpověď
18. ledna v 16:47nové
Dobrý den,
specializace Trenérství je určena zejména uchazečům, kteří daný sport, který si ve sportovním zaměření volí, zcela ovládají. Při přijímacím řízení sice toto nemusíte nijak dokládat, nicméně potom při studiu již v prvním semestru začínáte Specializacemi trenérství, kde se znalost daného sportu předpokládá a učí Vás v nich, jak trénovat v daném sportu druhé.
S pozdravem
Zora Poppová
Studijní odd.
Jolanta Byrtus
21. 1. 2020 10:39nové
Dobry den,
chtela jsem se zeptat, čim se liši obory trenerstvi a sport, a osobni a kondicni trener.
Dekuji
Jolanta Byrtus
P.S. Omlouvam se za spani bez diakritiky, ale nešlo to.
21. 1. 2020 15:03nové
Dobrý den,
na programu Tělesná výchova a sport se věnují studenti všestranné sportovní přípravě, při podání přihlášky však povinně vybíráte ještě 1 specializaci, která Vám studium profiluje, specializace a jejich zaměření najdete zde: https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/TVS-964.html
Osobní a kondiční trenér je program, který Vás připraví na pozici kondičního trenéra, ať už chcete spolupracovat se sportovními kluby či jednotlivými sportovci, či ve fitness centru- tam všude můžete uplatňovat své znalosti s programy cílenými na zdatnost, výkonnost a zdravotní stav klientů.
Další informace najdete rovněž na našich oficiálních stránkách zde: https://www.fsps.muni.cz/uchazeci/bc-studium/OKT-962.html
Pokud budete mít další otázky, tak se obraťte na e-mail studijni@fsps.muni.cz
S pozdravem
Zora Poppová
Dominik Hoch
5. 11. 2019 17:44nové
Dobry den,
mel bych otazku, hraji aktivne fotbal a nemuzu se rozhodnout na jaky obor si dat prihlasku, fotbal me neskutecne bavi a rad bych ho mel co nejcasteji i ve skole, ale na planech jednotlivych semestru az tolikrat neni, jaky obor bych si podle Vas mel tedy vybrat?
11. 11. 2019 13:58nové

Dobrý den,

fotbal najdete více obsažen v programu Tělesná výchova a sport ve specializaci Trenérství či ve specializaci Rozhodčí kolektivních her. Specializace Trenérství nabízí zaměření Fotbal, což si zvolíte po přijetí na fakultu u zápisu. Na rozhodčím kolektivních her můžete zvolit zaměření Rozhodčí fotbalu.
O obsahu studií si můžete udělat představu právě díky studijním plánům. Jde o to, že např. u Trenérství se pod TMP skrývá trenérskometodická praxe- pokud zvolíte zaměření fotbal, tak budete mít praxi ve Fotbale. Specializace I, II..atd je také Specializace- Fotbal. Obdobně je to u Rozhodčího kolektivních her, kdy máte ovšem Praxi rozhodčího.
Záleží tedy, co by Vás z těchto možných specializací víc bavilo.
Aktuálně také nabízíme předmět Fotbal- reprezentace MU, což zahrnuje pravidelné tréninky a následnou reprezentaci MU na akademických soutěžích.
S pozdravem
Zora Poppová
Martin Damek
7. 6. 2019 14:33nové
Dobrý den,
byl jsem přijat na dvou školách. Bohužel na Masarykově univerzitě jsem se dostal na prioritu č.3, která mi nevyhovuje - v tom případě bych raději šel na druhou školu.
Čekám na rozhodnutí a uvolnění míst v prioritě 1 na MUNI, kde jsem 6. pod čarou, jenže informace, zda jsem přijat na prioritu č.1 budu vědět až 17.7. (pokud dobře chápu).
Na druhé škole je zápis do studia již 2.7, je tedy možné se přihlásit na druhou univerzitu a v případě uvolnění míst na této škole se přihlásit i tady?
10. 6. 2019 09:45nové
Dobrý den,
pokud budete stíhat dvě školy, tak zapsat se můžete samozřejmě kamkoliv. Nicméně Vás radši upozorním, že stíhat a hlavně kombinovat rozvrhy dvou rozdílných fakult MU je složité, u dvou i škol pravděpodobně nemožné. Záleží ale samozřejmě na formě studia a jednotlivých dobách výuky.
V případě, že budete přijat i na naši fakultu, doporučuji Vám potom stanovit si prioritu, kterou školu opravdu chcete studovat, ušetříte si tím nesnáze v budoucnu.
Pokud byste chtěl svůj dotaz upřesnit, kontaktujte nás prosím na mail studijni@fsps.muni.cz
S Pozdravem
Zora Poppová