23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Eva Cerna
6/12/2018 20:33new
Dobrý den, ještě nedávno jsem na vaší stránce viděla možnost studia environmentalistiky společně s genderovými studii. Je tato kombinace stále možná?
7/12/2018 09:19new

Kombonace s gender mozna neni, protoze gender se jiz jako samostatny obor nebude vypisovat. Gender bude mozne studovat jako jednooborova sosiologie se specializaci na gender.

Z. Ulcak
29/4/2019 19:30new
Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je nějaká možnost kombinovaného studia? Děkuji.
29/4/2019 19:49new
Dobrý den - dekuji za zájem, kombinované studium nemáme ani neplánujeme jeho otevření. Z. Ulčák
Klára Cal
26/9/2019 18:10new
Dobrý den, všimla jsem si, že se na enviromentální studia posílají přihlášky nejpozději do 31.10.19. Na jiných fakultách Muni je uveden termín podávání přihlášek až od listopadu do února. Jsou enviromentální studia nějak specifická, a nebo je to pouze nastavení dřívějšího posílání přihlášek ? Děkuji
26/9/2019 21:11new

Dobry den - na teto webove stránce pro uchazece do MAGISTERSKEHO navazujiciho studia: https://www.fss.muni.cz/pro-uchazece/navazujici-magisterske-studium/23210-environmentalni-studia

je uvedena tato veta: "Přijímací řízení do navazujících magisterských programů - akad.rok 2019/2020 (zahájení: jaro 2020)
Termín podání přihlášky do půlnoci 30. 11. 2019 "

Pro uchazece o BAKALARSKE studium plati ten unor...

Z. Ulcak
Kateřina Mišovičová
18/11/2019 22:43new

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Ráda bych si podala přihlášku na kombinované studium enviromentálních studií společně se skandinávskými. Ale koukám, že momentálně nejde podat ani obecně přihláška na skandinávská studia. Z jakého důvodu prosím? A kdy to bude opět možné? Chtěla bych si totiž všechny přihlášky podat dohromady.

Předem moc děkuji za Vaši odpověď, Kateřina Mišovičová.
19/11/2019 09:25new
Dobry den - děkuji za zájem o studium našeho oboru environmentální studia. Vyuku skandinavskych studii zajistuje filozoficka fakulta, podle informaci z teto fakulty nebude nadale mozne studovat dvouobor environmentalni-skandinavska studia. Pro dalsi informace (zda vubec budou otevrena skandinavska studia jako jednoobor apod.) doporucuji obratit se na studijní oddělení FF MU, dr. Vlasta Dvořáčková ( vlasta@phil.muni.cz ) - upozornuji, ze tenty tyden je dr. Dvorackova nemocna, odpoved tedy nemusi byt okamzita. Z. Ulcak
Kateřina Mišovičová
24/11/2019 21:59new

Děkuji mockrát pane Ulčáku za odpověď, paní Dvořáčkové jsem již napsala. Chtěla bych se také zeptat na úlevu od zkoušek na základě úspěšného řešení SOČ na krajské úrovni. Kdo je brán jako úspěšný řešitel SOČ? Do krajského kola jsem se dostala, ale do 3. místa jsem se neumístila. Znamená to tedy, že úleva od přijímacích zkoušek se mne netýká?

Předem děkuji za odpověď, Kateřina Mišovičová.
26/11/2019 12:34new
Dobry den - podle Organizačního řádu Středoškolské odborné činnosti - "Úspěšnými řešiteli krajské přehlídky jsou: a) soutěžící, kteří se umístili na 1. až 3. místě b) další autoři soutěžních prací do počtu 40% všech účastníků v daném soutěžním oboru, pokud soutěžní práce splňují hodnotící kritéria nastavená v propozicích soutěže." Z. Ulčák
Kateřina Mišovičová
12/12/2019 19:01new

Děkuji moc za odpověď. Se svou prací jsem se umístila na 7. místě z 8, tak pak předpokládám, že do vypsaných kritérií nespadám. Chtěla bych se tedy zeptat, přibližně jakých výsledků je třeba dosáhnout, abych byla přijata? Z testu základních společenských věd jsem získala 64,3 percentil. Vím, že se celkový výsledek ještě skládá z testů TSP. Ale je tento výsledek ze ZSV dostačující, nebo je potřeba percentil více?

Předem děkuji moc za odpověď, Kateřina Mišovičová.
13/12/2019 23:01new

Dobry den - myslim, ze tuto a mozna i jine odpovedi najdete na webu fakulty:
"Jaký percentil bude stačit k přijetí?
Bodová hranice se určuje až při přijímací komisi děkana podle úspěšnosti uchazečů, není známa předem. Ale platí, že fakulta má pravidelně stanoven spodní limit 120 a pokud ho student nesplní, nemůže být přijat, ani kdyby byl na svém programu nejlepší. Na některých programech, zejména na psychologii, je však tradičně percentil podstatně vyšší."
Opravdu detailni odpoved pro celou FSS najdete ve Zprave o prijimacim rizeni na dokumentovem serveru, je to tam uvedeno po fakultach, zvolte FSS:
https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/

Z. Ulcak
Barbora Mikušincová
27/11/2020 15:02new
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať na informácie ohľadne prestupu. Momentálne študujem na Slovensku odbor dosť podobný environmentálnym štúdiám. Po skončení prvého roku by som chcela nadviazať na štúdium na Muni, dočítala som sa, že to je možné. Kedy by bolo najvhodnejšie začať prestup riešiť? 

Ďakujem za odpoveď

29/11/2020 20:18new

Dobry den - dekuji za zajem o nas obor, prosim, kde jste se docetla, ze je možný přestup? Není to totiž tak, možné je pouze řádné přijímací řízení.

Dekuji a zdravim Zbynek Ulcak
Barbora Mikušincová
30/11/2020 14:23new
Ďakujem za odpoveď, dočítala som sa to v Smernici FSS č. 2, časť B.
30/11/2020 14:49new
Dobry den - vyborne, mate pravdu, je to tam. K Vasemu puvodnimu dotazu, tedy kdy pripadny prestup zacit resit - doporucuji zacit, jakmile budete mit splneno toto (cituje z te smernice): "Žádost o přestup může podat výhradně student vysoké školy (...) který splnil podmínky pro zápis do třetího semestru, popř. druhého roku svého stávajícího studia.". Z. Ulcak
Viktorie Velová
10/6/2022 17:11new
Dobrý den,
uvažuji o studiu Environmentální studiích společně s anglickým jazykem. Pročítala jsem plány studia i pouze jednooborového studia a zaujalo mě pár některé povinně volitelné předměty. Proto by mne zajímalo, jestli při sdruženém studiu se lze účastnit i na těchto předmětů. 


Děkuji,
Velová

14/6/2022 16:12new
Dobry den - dekujeme za zajem o studium naseho oboru. Pokud jde o moznost navstevy prednasek, pak to je mozne u vsech predmetu, Vam ale jde asi o návstevu aktivni, kdy lze plnit studijni ukoly a ziskat hodnoceni a kredity. Kredity se ziskavaji za studium predmetu podle studijniho planu prislusneho oboru a deli se na predmety povinne (ty musi byt absolvovany vsechny, hovorove "predmety A"), povinne volitelne (ty jsou obsazeny ve studijnim planu, ale nemusi byt absolvovany vsechny - "predmety B") a volitelne (predmety z nabidky studijnich planu jinych oboru a fakult - "predmety C"). Vy se ptate vlastne na moznost studia techto "predmetu C" - ano, je to mozne, ale pocet kreditu, ktere student muze za tyto predmety ziskat a zapocitavaji se mu do poctu kreditu potrebnych k ukonceni studia, je pomerne nizky. Ovsem ze zájmu je muze studovat podle libosti.
https://www.muni.cz/studenti/registrace-predmetu-a-rozvrh/jak-je-to-s-povinnymi-a-povinne-volitelnymi-predmety
Adéla Ambrožová
8/3/2023 16:10new
Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaká je kapacita tohoto programu a jestli je možné, po přijetí do obou programů 1. a 2. priority v přihlášce, vybrat prioritu druhou?
Děkuji
8/3/2023 16:32new
Dobry den - dekujeme za zajem o nas obor. Ke druhe otazce - ano. K prvni otýzce - nevím, co přesně míníéte kapacitou programu, ale nejpodrobnější informaqcve o prijimacím řízení najdete ve Zpravě o přijímacím řízení FSS na této adrese:
https://is.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/
... je to 6. soubor odspodu. Zbynek Ulcak
Adéla Ambrožová
11/3/2023 10:23new
Dobrý den,
děkuji za odpověď. První otázkou myslím kolik lidí maximálně berete do každého ročníku.
Děkuji
Ambrožová
11/3/2023 10:43new
.... to se takto obecne neda jednoznacne zodpovedet, uchazeci se hlasi na jednooborove studium, na dvouoborove v ramci fakulty i na dvouoborove v ramci dvou fakult, vysledne pocty tedy zalezi vzdy na situaci jednotlivych roku. Dulezita informace ale je minimální percentil posledniho prijateho - ten se da zjistit prave z te tabulky, na kterou jsem posilal odkaz v predchozi odpovedi, tam take zjistite pocet prijatych v minulem roce.
Adéla Ambrožová
13/3/2023 10:01new
Dobrý den,
děkuji za informace. To už jsem vše prostudovala:)
Děkuji za odpověď.
Adéla