Eliška Drobná
17. 2. 2021 09:37nové
Dobrý den, vaše stránky jsou pro mě dost matoucí a nepřehledné. Nějak se mi podařilo najít, že se v rámci přijímacího řízení přepočítává výsledek z osp a zsv, tak že zsv má 60% a osp 40%, s tím že bodová hranice z loňského roku je percentil 148. Je to percentil ze z osp a zsv? Nebo je to percentil, který počítá s tsp a ne osp? A ti co dělají tsp mají také percentily jako u osp? A nakonec, už jsem se snažila několikrát přepočítat své výsledky, abych zjistila, jak jsem na tom, ale vychází mi divná čísla... Možná by bylo fajn, kdyby někde bylo nějaké lehké vysvětlení, jak to přepočítáváte...
Předem děkuji za odpověď.
17. 2. 2021 12:50nové
Vážená slečno,
Váš dotaz jsem přeposlal na studijní oddělení, protože agenda přijímacího řízení je plně je v jejich kompetenci, protože je stejná pro celou fakultu bez ohledu na jednotlivé studijní programy. Obecně, TSP a OSP jsou vzájemně zastupitelné, takže se logicky musí do výsledku přijímací zkoušky počítat stejně. Co se týká celkového percentlu, tedy například zmíněných 148, je složen z výsledků ZSV a OSP/TSP v deklarovaném poměru. Přesný výpočet Vám, předpokládám, sdělí ze studijního oděělení. Já jsem komptentní k tomu poskytovat především informace týkající se vlastního studijního programu.
Děkuji za pochopení a přeji hezký den.
Rudolf Burgr
17. 2. 2021 13:12nové
Vážená slečno Drobná,
výsledek si můžete spočítat sama doma. Výpočet je jednoduchý ZSV*1,2 + TSP/OSP*0,8=přepočtený výsledný percentil. Maximum pro získání bodů je tedy stále 200.
S přáním hezkého dne
Michaela Burgetová