změněno 27. 2. 2019 10:23 nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!

Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Alexandra Zavoďanová
20. 2. 2019 23:09nové
Dobrý deň chcela by som sa opýtať :
1. kedy budu známe výsledky prijímacieho konania?
2. je možne prestúpiť z psychológie kombinovanej na prezenční psychológií po prvom ročníku?
ďakujem :)
25. 2. 2019 11:22nové

Dobrý den,

1. Přijímací komise děkana bude zasedat 20.5.2019; výsledky budou zveřejněny několik málo dní poté.

2. Naše fakulta kombinované studium psychologie nenabízí a ani do budoucna o tom neuvažujeme.
Tom Tom
25. 2. 2019 16:13nové
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jaké všechny termíny scio testů uznáváte pro přijetí na obor psychologie
Díky
27. 2. 2019 10:30nové
Dobrý den,
podrobnější informace k administrativě přijímacích zkoušek naleznete zde https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23325-psychologie a zde: https://www.scio.cz/nsz/.
Konkrétní otázky, jako je tato, prosím směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/. Viz text výše.
Klára Cal
11. 7. 2019 15:35nové
Dobrý den, mohu se zeptat jaký je hlavní rozdíl mezi psychologií na FF a na FSS ? Když porovnám rozvrh tohoto předmětu na obou fakultách, tak psychologie na FF má nabitější program a více předmětů. Má tedy studium na FF nějaká kariérní omezení v povolání psychologa ?
12. 7. 2019 11:33nové
Dobrý den, pokud jde o jednooborové studium, žádné rozdíly v profesním uplatnění nejsou. Pouze absolventi dvouborových kombinací mají obtíže při uplatnění ve zdravotnictví (= v klinické psychologii), kde je vyžadováno právě jednooborové studium.
Tereza Cahlová
22. 1. 2020 21:10nové
Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli pro profesi psychoterapeuta potrebuji jednooborove studium psychologie, nebo lze studovat psychologii v hlavnim studijnim planu a vedlejsim (napr. socialni prace). Dekuji🙂
22. 1. 2020 21:34nové
Dobrý večer, pokud hodláte pracovat jako psychoterapeutka ve zdravotnictví, volte zcela jistě jednooborové studium. Pokud "na volné noze", postačí hlavní plán.
Natálie Solařová
24. 2. 2020 21:02nové
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat.Človvěk, který chce pracovat např. jako školní psycholog,nebo prostě pracovat s lidmi v oblasti psychologie bez jednooboroveho studia (zcela vím,že bych neuspěla).Otázka je,jestli to jde? Vybrat si sdružene studium a uplatnit se ve školstvi nebo v jakékoliv poradně?Popř. jaký vedlejší obor by byl vhodný? Děkuji za případnou odpověd
24. 2. 2020 21:25nové
Dobrý den, mimo zdravotnictví (=klinická psychologie) a vězeňství se můžete při absolvování psychologie v hlavním plánu uplatnit ve většině myslitelných oblastí. Vedlejší obor pak záleží na tom, jaká oblast by to měla být.
2. 6. 2020 16:57nové
Dobrý den, v souvislosti s přijímacími zkouškami, které se uznávají pouze ze ZSV, jak moc se může změnit očekávaný percentil nutný k přijetí? Zajímá mě hlavně dvojobor, kdy by byla psychologie hlavní. Můžu někde dohledat percentily z minulých let pro dvouobory? Našla jsem jen pro jednoobor.. Děkuji za odpovědi na otázky.
10. 6. 2020 19:38nové
Dobrý den, jaká kombinace studijních plánů vás zajímá?
10. 6. 2020 19:44nové
Kombinace psychologie a sociální antropologie.
10. 6. 2020 22:53nové
Pravděpodobně jste viděla tuto tabulku: https://www.muni.cz/do/rect/metodika/stud/prijriz/zpravy/podminky/Prijimaci_rizeni_FSS-Bc_-_zprava-podminky.pdf
Pokud to má být kombinace psychologie v hlavním plánu, bude ona hranice pravděpodobně stejná nebo vyšší (než těch 170 bodů), nelze přesně odhadnout o kolik bodů. Jsme totiž vázáni i kapacitou studijního programu, a nemůžeme přijmout větší množství zájemců než v loňském roce.
Jan Follner
16. 10. 2020 21:15nové
Dobrý den, chci se zeptat, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi těmito dvěma studijními obory, a jestli se liší v uplatnění. https://www.phil.muni.cz/pro-uchazece/bakalarske-studium/24317
https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23325-psychologie
Předem děkuji za odpověď.
28. 10. 2020 11:25nové
1/1
Dobrý den, omlouvám se za pozdní reakci.
Programy jsou velmi podobné, v případě FSS MU však můžete studovat jednooborově nebo i v kombinaci s dalším studiem (dříve se tomu říkalo "dvouoborové studium"). Jednooborové studium potřebujete pro uplatnění ve zdravotnictví a např. vězeňství, "dvouobor" může být výhodný např. v oblasti HR. Studium na FSS bývá považováno za náročnější.
Mějte se pěkně
Anďa Lengerová
22. března v 23:03nové

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, když uvažuju o dvouoborovém studiu psychologie + pedagogika s hlavním oborem psychologie, jaké je uplatnění? Dá se následně uplatnit, jako školní psycholog či psycholog v poradenství či např. jako učitel na základní škole?
Jestli správně chápu, tak takto kombinované studium je možné pouze na FSS?

Předem děkuji za odpověď
29. března v 09:14nové
Dobrý den,
pokud bude psychologie Vaším hlavním oborem, mělo by uplatnění ve školství být možné.
Studium potom zahrnuje hlavní program na FSS MU a vedlejší na FF MU.
Mějte se pěkně
Denis Vítek
30. dubna v 17:54nové
Dobrý den můžu se zeptat co všechno obnáší studium na FSS na psychologii a co mám dělat když nemám maturitu a je psychologie dobrý obor a je u psychologie i možnost mít víc programů a je možno se na psychologii dostat i bez příjímací ho zkoušek
30. dubna v 20:08nové
Dobrý den,
maturita je podmínkou pro studium jakéhokoliv univerzitního oboru. Dobrým oborem psychologie určitě je, kombinovat ji u nás můžete s libovolným jiným oborem MU, který též nabízí takovou možnost. Jediná cesta mimo přijímací zkoušky vede skrze vítězství v SOČ. Koukněte sem: https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23325-psychologie
Norika Grajcárová
6. května v 11:00nové
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či sa u Vás na fakulte psychológie dá študovať aj behaviorálna psychológia a veci s tým spojené.
Ďakujem
6. května v 17:05nové
Dobrý den, takové zaměření v jeho celé hloubce nenabízíme.
Mějte se pěkně