23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Monika Zálešáková
4. 11. 2019 11:14nové
Dobrý den, měla bych dotaz, zda nekde najdu předměty, které se budou za tyto dva roky vyučovat, jak je to s cizím jazykem, jak probíhají zkoušky, forma a také, zda je možné např. studium zkrátit. Z čeho je závěrečná zkouška? Dekuji
27. 11. 2020 19:33nové

Dobrý den,
absolvovala jsem na Masarykově univerzitě magisterský obor sociologie. Je možné se s tímto vzděláním přihlásit na magisterský obor sociální práce?
S pozdravem a přáním hezkého dne,

Marta Kuchařová

Marta Kuchařová
30. 11. 2020 09:04nové
Dobrý den, paní magistro, děkujeme za Váš zájem o studium sociální práce. Navázat na studium sociologie studiem sociální práce však ve Vašem případě možné není. Odbornou způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka získají v magisterském stupni studia pouze ti uchazeči o magisterské studium sociální práce, kteří jsou absolventi bakalářského studijního programu zaměřeného na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zvláštního právního předpisu. Podrobněji vysvětluje Zákon o sociálních službách č. 108/2006 Sb., par. 110. Mohu Vám však na naší katedře nabídnout magisterské studium programu Veřejná a sociální politika a lidské zdroje. Pokud budete mít zájem, ráda Vám napíši podrobnější informace. Zdraví Zdeňka Dohnalová
30. 11. 2020 09:57nové

Dobrý den,
děkuji za rychlou a vstřícnou reakci. Na Vámi navrhovaný obor se určitě podívám a popřemýšlím o tom.
S pozdravem a přáním hezkého dne,

Marta Kuchařová
6. 2. 2021 22:51nové
Dobrý den, jsem absolventkou MUNI, magisterského oboru Speciální pedagogika - speciální andragogika a ráda bych bych na Vaši fakultě studovala Sociální práci univerzální - kombi. Mohu se přihlásit ke studiu? Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem L. Štěrbová
7. 2. 2021 17:07nové
Dobrý den, paní magistro, děkujeme za Váš zájem o studium programu Sociální práce na naší katedře. Protože splňujete podmínky přijetí, budeme se těšit na Vaši přihlášku. Těším se na společná setkávání na Katedře sociální politiky a sociální práce FSS MU. Zdeňka Dohnalová
Petra Macková
1. 12. 2022 14:45nové

Dobrý den,

mám dotaz ke studiu sociální práce. Nejsem si jistá, kam si podat přihlášku, jestli na soc.praci nebo na sociální pedagogiku. Zajímá mě: Pokud bych měla vystudovanou pedagogiku a chtěla dělat sociální pracovnici, jestli budu mít velké nedostatky ve vzdělání nebo jsou ty programy hodně podobné?
Případně pokud teď opravdu nevím, kam je lepší si tu přihlášku dát?
Děkuji,
s pozdravem
Petra Macková
30. 3. 2023 21:17nové
Pro výkon sociální práce lze uplatnit také vzdělání v oboru sociální pedagogika. Nicméně samozřejmě náplň studia sociální práce směřuje více k naplnění profesních standardů. Katedra sociální politiky a sociální práce je členem Asociace vzdělavatelů v sociální práci, naplňujeme minimální vzdělávací standard.
Ondra Vít
24. 9. 2023 09:00nové

Dobrý den,

mám zájem studovat na vaší škole magisterský obor sociální práce- poradenství a jsem absolventem bakalářského studia adiktologie. Je možné se přihlásit na toto magisterské studium?

Děkuji
Vít
25. 9. 2023 07:53nové
Dobrý den, pane Víte, děkujeme za Váš zájem o studium sociální práce. Odbornou způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka získají v magisterském stupni studia pouze ti uchazeči o magisterské studium sociální práce, kteří jsou absolventi bakalářského studijního programu zaměřeného na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zvláštního právního předpisu. Podrobněji vysvětluje Zákon o sociálních službách č. 108/2006 Sb., par. 110. Avšak adiktologie zde uvedena není. Mohu Vám však na naší katedře nabídnout navazující magisterský program Veřejná a sociální politika a lidské zdroje. Pokud budete mít zájem, ráda Vám napíši podrobnější informace. Zdraví a krásný podzim přeje Zdeňka Dohnalová
Adél K.
23. února v 21:44nové
Dobrý den,
studuji prezenčně nMgr. na jiné VŠ v oboru sociální práce se specializací na rodinu. Chtěla bych se zeptat, zda mohu studovat druhé navazující studium (tentokrát už kombinovaně) u Vás, ve stejném oboru, ale s jinou specializací (makro). Zejména pak, jestli se mi studium “započítá” jako druhé nMgr. nebo bych ho studovala bez titulu na konci.
Děkuji,
A. Kouřilová
26. února v 09:50nové
Dobrý den, paní Kouřilová, těší mě Váš zájem o studium navazují magisterské sociální práce. Ještě mi prosím napište na email dohnalova@fss.muni.cz, jaký obor jste absolvovala na Vašem bakalářském studiu. Mějte se hezky a budeme v kontaktu. Zdeňka Dohnalová
marie bubelova
13. února v 11:16nové
Dobrý den, chci se zeptat, jak je hodinově náročné prezenční studium sociální práce mikro. Lze někde dohledat rozvrhy? Jde mi o to, zdali je reálné při prezenčním studiu i pracovat. Nejsem z Brna, tudíž bych si chtěla zaměstnání řešit ještě před začátkem studia.
Děkuji, Marie Bubelová.
19. února v 17:50nové
Dobrý den, jsme rádi, že chcete studovat sociální práci zrovna na naší fakultě. Mnoho z našich studentů navazujícího magisterského studia již pracuje, ale je pravda, že se mnohdy jedná o částečné úvazky a/nebo brigády. Vždy záleží na časové náročnosti dané pracovní pozice. Pro lepší představu zasílám odkaz na stránku, kde se můžete podívat na předměty - příklad průchodu studiem. https://www.muni.cz/uchazeci/navazujici-magisterske-studium/nabidka-studia/23295-socialni-prace Mějte se hezky. Zdraví Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Cizí jazyk/
Renata Půčková
12. února v 14:37nové
Dobrý den, měla bych zájem o navazující kombinované studium Sociální práce - mikro poradenství. V rámci předchozího studia jsem absolvovala zkoušku z Ruského jazyka ( Serr - úroveň B2) s hodnocením B. Musím v rámci navazujícího magisterského studia splnit zkoušku z cizího jazyka, nebo mi může být uznána zkouška z předchozího studia?
Moc děkuji za odpověď.
Renata.
13. února v 11:10nové
Dobrý den, Renato, těší nás Vás zájem o kombinované studium programu Sociální práce. Ruský jazyk by se Vám u nás mohl hodit, na tomto programu však požadujeme i znalost angličtiny; více informací se můžete dozvědět zde: https://cjv.fss.muni.cz/jazykove-predmety/povinne-jazykove-predmety Mějte se hezky. Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Dotaz/
23. 9. 2023 12:27nové
Dobrý den, mohu se přihlásit na tento obor, pokud jsem vystudovala v bakalářském studiu obor psychologie? Jedná se taktéž o pomáhající profesi a mezi státnicovými předměty jsem absolvovala blízkou sociální psychologii. Děkuji.
Vlákno: Dotaz/
Nikola Vondráčková
9. 3. 2023 20:24nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je možné studovat obor sociální práce pro magisterské studium pokud jsem jako bakalářské studium absolvovala obor Andragogika, taktéž mám vystudovanou VOŠ sociálně právní a jsem sociální pracovník. Moc děkuji za odpověď.
13. 3. 2023 02:04nové
Vážená paní Vondráčková, děkuji za Váš zájem o studium sociální práce na naší katedře. Mrzí mě to, ale Vaši přihlášku bychom nemohli akceptovat z důvodu nesplnění podmínek přijetí. Odbornou způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka získají v magisterském stupni studia pouze ti uchazeči o magisterské studium sociální práce, kteří jsou absolventi bakalářského studijního programu zaměřeného na sociální práci, sociální politiku, sociální pedagogiku, sociální péči, sociální patologii, právo nebo speciální pedagogiku, akreditovaném podle zvláštního právního předpisu. Podrobněji vysvětluje Zákon o sociálních službách č. 108/2006 Sb., § 110. Andragogika zde bohužel uvedena není. Děkuji za pochopení. Zdraví Zdeňka Dohnalová
30. 3. 2023 21:20nové

Dobrý den,

navazující magisterské studium sociální práce je primárně určeno pro absolventy bakalářské studia sociální práce, případně dalších oborů, které jsou uvedeny v §110 Zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách. Z podání přihlášky vás samozřejmě nemůžeme vyloučit, přestože jste absolvovala na bakaláři jiný obor. Nicméně nahlédněte prosím pečlivě podmínky přijímacího řízení (co musíte doložit) a zejména kritéria hodnocení (tzn. co a jakým způsobem bude bodově hodnoceno)
2. 1. 2023 11:16nové

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať či je možné písať motivačný list aj v slovenskom jazyku (svoju záverečnú prácu píšem v slovenčine) alebo je potrebná a akceptovaná iba čeština :) a ešte by som rada vedela, či je možné písať záverečnú prácu v slovenskom jazyku :)

Ďakujem a prajem ešte pekný zvyšok dňa,
Andrea Petkaničová
2. 1. 2023 12:40nové
1/1
Milá paní Petkaničová, děkuji za Váš zájem o studium na naší katedře. Motivační dopis - stejně jako diplomová práce - může být psána ve slovenštině. Krásný nový rok přeje a zdraví Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Dotaz/
Karolína Majková
1. 3. 2022 14:46nové
Dobrý deň,
tento rok končím magisterský stupeň na Trnavskej univerzite v Trnave v odbore sociálna pedagogika a vychovávateľstvo. Chcela by som si k Vám podať prihlášku v odbore sociálnej práce (programy služieb v komunitách) a chcem sa spýtať, či mám do príloh odoslať bakalársku prácu alebo môžem zaslať aj už vypracovanú a odovzdanú diplomovú prácu, keďže bude hotová pred ukončením podávania prihlášok na MUNI.
Vopred ďakujem za odpoveď.
2. 3. 2022 14:12nové
Dobrý den, těší nás Váš zájem o studium na naší fakultě. Ve Vašem případě můžete k posouzení přijímací komise předložit dokončenou magisterskou diplomovou práci. Pěkné dny přeje Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Dotaz/
Hana Válková
23. 2. 2022 16:22nové
Dobrý den, chtěla bych se přihlásit na magisterský navazující studijní program: Sociální práce, kombinované studium. Chci se zeptat, jak je to s výukou cizího jazyka, jestli je součástí studijního programu a jaký je výběr.
Děkuji
24. 2. 2022 09:32nové

Vážená paní Válková, děkujeme za Váš zájem o studium programu Sociální práce na naší fakultě. Všechny potřebné informace týkající se jazykového vzdělávání naleznete na stránkách Oddělení centra jazykového vzdělávání FSS MU. Zdraví Zdeňka Dohnalová

Viz https://cjv.fss.muni.cz/jazykove-predmety/povinne-jazykove-predmety/magisterske-studium
Vlákno: Dotaz/
Barbora Hastíková
28. 1. 2022 12:02nové
Dobrý den,
chtěla bych se přihlásit na magisterský navazující studijní program: Sociální práce, kombinované studium. A chtěla bych se zeptat, jak probíhají praxe, které jsou v průběhu studia potřeba. Kolik hodin praxe je potřeba a zdali se dá praxe vykonávat v místě svého zaměstnání, když pracuji v sociální oblasti. Předem moc děkuji za odpověď.
Hastíková Barbora
30. 1. 2022 12:02nové
Vážená paní Hastíková,
v kombinované formě navazujícího magisterského studia probíhá praxe ve dvou semestrech, vždy 40 hodin + jedna supervize. V rámci zaměstnání proběhnout může.
Pokud byste měla ještě jakýkoli dotaz, neváhejte se na nás obrátit.
S pozdravem
Ladislav Otava
vyučující a koordinátor praxí
Vlákno: Dotaz/
Šárka Sluková
4. 1. 2022 10:47nové
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat zda je možné studovat obor sociální práce pro magisterské studium pokud jsem jako bakalářské studium absolvovala obor adiktologie. Předem vám děkuji za odpověď.
5. 1. 2022 15:50nové
Dobrý den, mrzí mě to, ale bohužel to není možné, neboť obor adiktologie není uveden mezi obory, které jsou předpokladem pro výkon povolání sociálního pracovníka/sociální pracovnice podle Zákona o sociálních službách. Viz: https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2006-108#cast8 Úspěšný nový rok přeje Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Dotaz/
Anna Stehlíková
3. 11. 2021 19:39nové

Dobrý den,

chci se zeptat, které dny probíhá výuka v případě kombinovaného studia oboru Sociální práce?

Předem děkuji za odpověď, pěkný den, Anna Stehlíková
3. 11. 2021 20:25nové
Vážená paní Stehlíková, děkujeme za Váš zájem o studium programu Sociální práce. Jedná se o několik sobot v průběhu semestru. Hezký den přeje Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Dotaz/
19. 6. 2021 09:37nové
Dobrý den, jsem studentka FSS sociální práce "mikro"poradenství v NMgr. Předešlé vzdělání mám spec. pedagogiku vychovatelství. Dostala jsem nabídku práce na učitelku ve speciální škole (praktická jednoletá). Můj dotaz je, co je potřeba si dodělat abych mohla učit a zdali je možnost na MUNI nějakého programu. Moc děkuji za odpověď
21. 6. 2021 05:27nové
Vážená paní Hájková, děkujeme za Váš dotaz. Doporučuji obrátit se s otázkou na kolegy z Pedagogické fakulty, neboť se týká dalšího vzdělávání v oblasti pedagogiky. Věřím však, že při práci ve speciální škole se Vám budou hodit znalosti, schopnosti a dovednosti, které získáte v průběhu studia programu Sociální práce. Úspěšné zkouškové a krásné léto přeje Zdeňka Dohnalová
Vlákno: Dotaz/
Klára Hilovská
28. 2. 2021 23:29nové
Dobrý den,
ráda bych studovala Sociální práci univerzální v kombinované formě. Chtěla bych se zeptat, jak probíhá výuka v případě kombinovaného studia? Kolikrát do měsíce a jaké dny? A pokud to jsou 2 dny za sebou, zda je možné využít kolejního ubytování.
Moc Vám děkuji za odpověď.
1. 3. 2021 11:08nové
Vážená paní Hilovská, děkujeme za Váš zájem o studium programu Sociální práce na Katedře sociální politiky a sociální práce FSS MU. Výuka v případě kombinovaného studia probíhá po jednotlivých blocích, kterými Vás provázejí vyučující předmětů. Tyto bloky probíhají nepravidelně cca 4 - 8 za semestr a konají se v soboty (většinou prosím počítejte s celým dnem vyhrazeným pro výuku). Jedná se o jednodenní setkání. Také zkoušky jsou většinou vypisovány na soboty; záleží vždy na domluvě vyučujícího a studenta/studentů. Mějte se moc hezky ať se Vám přijímací řízení vydaří! Zdeňka Dohnalová