23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Míša Mračnová
26/11/2018 12:45new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na pár otázek:

1) Jaký je rozdíl mezi angličtinou zaměřenou pro vzdělání na pedagogické fakultě a angličtinou a literaturou na filozofické fakultě? Váhám mezi těmito obory. Baví mne studovat angličtinu, zajímám se o dějiny Velké Británie, překlad z angličtiny do češtiny a i předávat své vědomosti. Nebavilo by mne však angličtinu rozebírat dopodrobna a z vědeckého hlediska. Co by pro mne tedy bylo lepší? A co bych po absolvování mohla vykonávat za práci?

2) Pokud bych se hlásila na angličtinu zaměřenou na vzdělání, je nutné umět i německý jazyk? Popřípadě, zda se ho budu v oboru učit?

3) Je rozdíl mezi úrovní přijímaček u oborového testu pro anglický jazyk a literaturu a anglický jazyk se zaměřením na vzdělání?

Děkuji předem za odpověď,
S pozdravem
Michaela Mračnová
2/4/2019 10:03new

Na FF rozhodně angličtinu z vědeckého hlediska studenti rozebírají. Na druhé straně na PdF je určité zaměření všech předmětů na profesi učitelství. Zvážení je tedy na Vás.

U Aj zaměřené na vzdělávání byste musela studovat jeden další cizí jazyk, 2 předměty za studium, pokud se nemýlím), ale němčina to nutně být nemusí.

Vzdělání učitele na ZŠ nebo SŠ musí být magisterské, ve všech případech.

Ptáte se na rozdíl mezi FF a PdF, my vám můžeme odpovědět pouze na PdF. Vzorové testy či testové otázky myslím dohledáte na internetu.

S pozdravem

Světlana Hanušová
Zuz Nováková
18/1/2019 20:38new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v jakých dnech v kombinovaném studiu budou probíhat přednášky a semináře. Vzhledem k tomu, že jsem v pracovním poměru, tak je to pro mě rozhodující.

Předem děkuji za odpověď
Zuzana Nováková
19/1/2019 17:15new
Dobrý den,
v kombinované formě studia probíhá výuka každý druhý pátek, celkem to bývá šest pátků za semestr. Některé semináře tzv. společného základu bývají rozvrhovány v sobotu, může to být jedna sobota v semestru.
S pozdravem,
Pavla Buchtová
Ema Svobodová
28/1/2021 10:19new

Dobrý den,

V budoucnu bych chtěla pracovat jako pedagog na střední škole s předmětem anglický jazyk + ještě nějaký další předmět. V nabídce jsem viděla pouze Učitelství pro 1. stupeň základní školy. Můžete mi prosím poradit, jaké studium si zvolit, aby moje uplatnění bylo na střední škole?

Předem děkuji za odpověď
Svobodová
19/6/2021 18:48new
Dobrý den,
na pedagogické fakultě nabízíme bakalářský program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání, poté můžete pokračovat v následném magisterském programu Učitelství AJ pro základní školy. Podle současné české legislativy můžete s tímto vzděláním učit i na středních školách.
Filozofická fakulta nabízí i anglický jazyk pro střední školy, podívejte se na jejich nabídku.
Kateřina Vaňousová
3/1/2023 14:07new

Dobrý den,

je mi 34 let a uvažuji o studiu kombinovaného bakalářského programu Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání.
Chápu to správně, že poplatky za studium nabíhají pouze v případě překročení délky studia (maximálně +1 rok navíc), ale nijak nesouvisí s věkem studenta?
Jak dlouho prosím trvá toto studium?

S pozdravem,

kv
4/8/2023 17:19new
Ano, poplatky nesouvisí s věkem studenta.
Bakalářský program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání je tříletý.
Pavla Teclová
25 January at 08:07new
Dobrý den paní magistro,
mám jeden dotaz. 15 let jsem žila a studovala ve Velké Británii. Nedávno jsem se vrátila a teď pracuji ve škole. Hledala jsem nějaké kombinované Bc studium se zaměřením na Angličtinu (kde studium je pouze v Aj) protože již málo komunikuji v češtině. Jsou přijímací testy z češtiny? Obávám se že jak jsem již 15 let skoro vůbec nekomunikovala v češtině, že bych zřejmě pohořela. Nejvyšší zahraniční vzdělání mám CACHE lvl 5 diploma viz link https://www.ncfe.org.uk/qualification-search/qualification-detail/ncfe-cache-level-5-diploma-in-leadership-for-health-and-social-care-and-children-524.
Děkuji a těším se na odpověď. Teclová
07 March at 08:34new
Dobrý den,
naše katedra nabízí bakalářský program English Language for Education, který lze studovat v kombinované formě a jak přijímací řízení, tak výuka (včetně předmětů společného základu) probíhá v angličtině.
Toto studium je však placené, školné je 2400 eur za akademický rok.
Zde najdete více informací o programu:
https://www.muni.cz/en/bachelors-and-masters-study-programmes/24665-english-language-for-education
A zde informace k podávání přihlášek a přijímacímu řízení:
https://www.ped.muni.cz/en/study-with-us/prospective-students/bachelor-degree-program