23/11/2018 13:10new

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Míša Mračnová
26/11/2018 12:45new

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na pár otázek:

1) Jaký je rozdíl mezi angličtinou zaměřenou pro vzdělání na pedagogické fakultě a angličtinou a literaturou na filozofické fakultě? Váhám mezi těmito obory. Baví mne studovat angličtinu, zajímám se o dějiny Velké Británie, překlad z angličtiny do češtiny a i předávat své vědomosti. Nebavilo by mne však angličtinu rozebírat dopodrobna a z vědeckého hlediska. Co by pro mne tedy bylo lepší? A co bych po absolvování mohla vykonávat za práci?

2) Pokud bych se hlásila na angličtinu zaměřenou na vzdělání, je nutné umět i německý jazyk? Popřípadě, zda se ho budu v oboru učit?

3) Je rozdíl mezi úrovní přijímaček u oborového testu pro anglický jazyk a literaturu a anglický jazyk se zaměřením na vzdělání?

Děkuji předem za odpověď,
S pozdravem
Michaela Mračnová
2/4/2019 10:03new

Na FF rozhodně angličtinu z vědeckého hlediska studenti rozebírají. Na druhé straně na PdF je určité zaměření všech předmětů na profesi učitelství. Zvážení je tedy na Vás.

U Aj zaměřené na vzdělávání byste musela studovat jeden další cizí jazyk, 2 předměty za studium, pokud se nemýlím), ale němčina to nutně být nemusí.

Vzdělání učitele na ZŠ nebo SŠ musí být magisterské, ve všech případech.

Ptáte se na rozdíl mezi FF a PdF, my vám můžeme odpovědět pouze na PdF. Vzorové testy či testové otázky myslím dohledáte na internetu.

S pozdravem

Světlana Hanušová