23. 11. 2018 13:10nové

Máte nejasnosti ohledně toho, jak studium v tomto programu probíhá?

Zajímá vás, co vás v rámci tohoto studia čeká?

Volíte mezi příbuznými programy a potřebujete více podrobností?

Tápete, jakým směrem se může po absolvování tohoto programu ubírat vaše kariéra?

Neváhejte se zeptat na cokoli, co vás ohledně náplně vybraného programu zajímá!


Toto fórum neslouží pro dotazy spojené s administrativou přijímacího řízení, ty směřujte na e-mail: prihlaska@muni.cz, nebo se podívejte na nejčastěji kladené otázky a odpovědi: http://is.muni.cz/prihlaska/faq/.

Míša Mračnová
26. 11. 2018 12:45nové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat na pár otázek:

1) Jaký je rozdíl mezi angličtinou zaměřenou pro vzdělání na pedagogické fakultě a angličtinou a literaturou na filozofické fakultě? Váhám mezi těmito obory. Baví mne studovat angličtinu, zajímám se o dějiny Velké Británie, překlad z angličtiny do češtiny a i předávat své vědomosti. Nebavilo by mne však angličtinu rozebírat dopodrobna a z vědeckého hlediska. Co by pro mne tedy bylo lepší? A co bych po absolvování mohla vykonávat za práci?

2) Pokud bych se hlásila na angličtinu zaměřenou na vzdělání, je nutné umět i německý jazyk? Popřípadě, zda se ho budu v oboru učit?

3) Je rozdíl mezi úrovní přijímaček u oborového testu pro anglický jazyk a literaturu a anglický jazyk se zaměřením na vzdělání?

Děkuji předem za odpověď,
S pozdravem
Michaela Mračnová
2. 4. 2019 10:03nové

Na FF rozhodně angličtinu z vědeckého hlediska studenti rozebírají. Na druhé straně na PdF je určité zaměření všech předmětů na profesi učitelství. Zvážení je tedy na Vás.

U Aj zaměřené na vzdělávání byste musela studovat jeden další cizí jazyk, 2 předměty za studium, pokud se nemýlím), ale němčina to nutně být nemusí.

Vzdělání učitele na ZŠ nebo SŠ musí být magisterské, ve všech případech.

Ptáte se na rozdíl mezi FF a PdF, my vám můžeme odpovědět pouze na PdF. Vzorové testy či testové otázky myslím dohledáte na internetu.

S pozdravem

Světlana Hanušová
Zuz Nováková
18. 1. 2019 20:38nové

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v jakých dnech v kombinovaném studiu budou probíhat přednášky a semináře. Vzhledem k tomu, že jsem v pracovním poměru, tak je to pro mě rozhodující.

Předem děkuji za odpověď
Zuzana Nováková
19. 1. 2019 17:15nové
Dobrý den,
v kombinované formě studia probíhá výuka každý druhý pátek, celkem to bývá šest pátků za semestr. Některé semináře tzv. společného základu bývají rozvrhovány v sobotu, může to být jedna sobota v semestru.
S pozdravem,
Pavla Buchtová
Ema Svobodová
28. 1. 2021 10:19nové

Dobrý den,

V budoucnu bych chtěla pracovat jako pedagog na střední škole s předmětem anglický jazyk + ještě nějaký další předmět. V nabídce jsem viděla pouze Učitelství pro 1. stupeň základní školy. Můžete mi prosím poradit, jaké studium si zvolit, aby moje uplatnění bylo na střední škole?

Předem děkuji za odpověď
Svobodová
19. 6. 2021 18:48nové
Dobrý den,
na pedagogické fakultě nabízíme bakalářský program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání, poté můžete pokračovat v následném magisterském programu Učitelství AJ pro základní školy. Podle současné české legislativy můžete s tímto vzděláním učit i na středních školách.
Filozofická fakulta nabízí i anglický jazyk pro střední školy, podívejte se na jejich nabídku.
Kateřina Vaňousová
3. 1. 2023 14:07nové

Dobrý den,

je mi 34 let a uvažuji o studiu kombinovaného bakalářského programu Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání.
Chápu to správně, že poplatky za studium nabíhají pouze v případě překročení délky studia (maximálně +1 rok navíc), ale nijak nesouvisí s věkem studenta?
Jak dlouho prosím trvá toto studium?

S pozdravem,

kv
4. 8. 2023 17:19nové
Ano, poplatky nesouvisí s věkem studenta.
Bakalářský program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání je tříletý.
Pavla Teclová
25. ledna v 08:07nové
Dobrý den paní magistro,
mám jeden dotaz. 15 let jsem žila a studovala ve Velké Británii. Nedávno jsem se vrátila a teď pracuji ve škole. Hledala jsem nějaké kombinované Bc studium se zaměřením na Angličtinu (kde studium je pouze v Aj) protože již málo komunikuji v češtině. Jsou přijímací testy z češtiny? Obávám se že jak jsem již 15 let skoro vůbec nekomunikovala v češtině, že bych zřejmě pohořela. Nejvyšší zahraniční vzdělání mám CACHE lvl 5 diploma viz link https://www.ncfe.org.uk/qualification-search/qualification-detail/ncfe-cache-level-5-diploma-in-leadership-for-health-and-social-care-and-children-524.
Děkuji a těším se na odpověď. Teclová
7. března v 08:34nové
Dobrý den,
naše katedra nabízí bakalářský program English Language for Education, který lze studovat v kombinované formě a jak přijímací řízení, tak výuka (včetně předmětů společného základu) probíhá v angličtině.
Toto studium je však placené, školné je 2400 eur za akademický rok.
Zde najdete více informací o programu:
https://www.muni.cz/en/bachelors-and-masters-study-programmes/24665-english-language-for-education
A zde informace k podávání přihlášek a přijímacímu řízení:
https://www.ped.muni.cz/en/study-with-us/prospective-students/bachelor-degree-program
Ludmila Píšková
19. ledna v 12:24nové
Dobrý den,
ráda bych učila na 1.stupni ZŠ anglický jazyk. Nyní pracuji jako školní asistent. Mám certifikát C1 a maturitu.Mohu s těmito dvěma programy učit na 1.stupni ZŠ?
bakalářský program Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání a následně magisterský program Učitelství AJ pro základní školy?
7. března v 08:28nové
Dobrý den,
Ano, pokud vystudujete oba uvedené programy, můžete na 1. stupni ZŠ učit anglický jazyk jako aprobovaná pedagožka. V Zákonu o pedagogických pracovnících (Zákon č. 563/2004 Sb.) je uvedena výjimka pro učitele jazyků, s absolvovaným programem Učitelství AJ pro základní školy můžete tedy učit na 1. a 2. stupni ZŠ i na SŠ.
7. 7. 2023 10:12nové
Dobrý den, byla jsem přijata na tento obor. Kde a kdy zjistím, v jakých termínech bude probíhat výuka? Bude to osobotách, nebo budu potřebovat na některé dny volno v práci? Pracuji ve školství, a proto bych potřebovala termíny vědět kvůli rozvrhu na příští školní rok. Díky za odpověď.
7. 7. 2023 10:19nové
Jen bych chtěla doplnit, že se jedná o kombinovanou formu studia.
4. 8. 2023 17:26nové
Dobrý den,
výuka v kombinované formě studia probíhá každý druhý pátek, celkem je to šest pátků za semestr.
Přesný rozvh zjistíte v Informačním systému Masarykovy univerzity poté, co se zapíšete ke studiu.
Luka Oncirk
21. 4. 2023 13:46nové

Dobrý den,
chtěl bych se hlásit na příští školní rok (2024-2025) na obor "Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání" s vedlejším odborem "Výtvarná výchova a kultura se zaměřením na vzdělávání".
Chtěl bych se hlásit na prezenční studium, i pro to možné sdružení oborů. Bydlím však na druhé straně republiky a chci se zeptat, zda by mi nevyšla možnost se do Brna přestěhovat, lze po přijetí přehodit přihlášku ze sdruženého oboru a prezenční formy na kombinovanou formu studia a pouze obor "Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání", nebo je nutné podat přihlášky samostatně na obě varianty?

Druhý dotaz se týká případu, kdy bych studoval na kombinované formě studia v oboru "Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání ", lze pak v průběhu 1-2 roku studia změnit formu na prezenční a přidat vedlejší obor, který jsem zmínil výše?

Omluvte prosím chaotičnosti dotazu.
S pozdravem
Oncirk
4. 8. 2023 17:31nové
Dobrý den,
při podávání přihlášky lze zahrnout více variant, zvolíte si tedy dvouoborové studiu AJ/ Výtvarná výchova v prezenční formě, a jednooborové studium AJ v kombinované formě.
Pokud začnete studovat jednooborové studium AJ a později budete chtít přejít na dvouoborové, musíte znovu složit přijímací zkoušky z druhého oboru, tedy Výtvarné výchovy.
Lenka Benesova
17. 5. 2021 19:05nové
Dobrý den,
je, prosím, již možné si zkontrolovat, jak dalekou pod čarou jsem v přijímacím řízení 2021? Děkuji. Lenka Benešová
19. 6. 2021 18:43nové
Promiňte mou opožděnou reakci, pravděpodobně jste už odpověď získala: přijímací řízení administruje studijní oddělení. Když Vám přijde rozhodnutí o přijetí či nepřijetí, vidíte i vaše umístění.
Barbora Kokošková
26. 3. 2021 16:26nové

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jaký byl v loňském roce, popřípadě jaký bude v letošním roce, maximální počet bodů, který lze získat za test z anglického jazyka. Přihlášku jsem si podala na Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání, a to kombinovanou formou studia. Vím, že za TSP lze získat 48 bodů, ale u testu z anglického jazyka se mi tuto informaci nepodařilo najít.

Děkuji za váš čas a odpověď.

Barbora Kokošková
19. 6. 2021 18:41nové
Za přijímací test lze získat 50 bodů.
16. 12. 2020 16:08nové

Dobrý den, prvním semestrem navštěvuji fakultu pedagogiky na MUNI a měla jsem v plánu si příští rok dát další přihlášku na Nutriční terapii, protože mě jídlo odjakživa bavilo. :) Teď jsem ale bohužel zjistila, že se nedá Nutriční terapie studovat dálkově. :( Myslíte, že by tu byla možnost přehodit si studijní program na Pedagogické fakultě na kombinované studium, abych se mohla věnovat prezenčně Nutriční terapii? :/

Děkuji
Tereza :)
23. 12. 2020 16:57nové
Dobrý den,
jednou za studium si můžete na studijním oddělení požádat o změnu studijního plánu, tedy i o změnu prezenční formy studia na kombinovanou.
26. 12. 2020 11:29nové
Dobře, děkuji moc za odpověď.
Tereza :)
Vladimír Hlocký
8. 10. 2020 20:30nové

Zdravím, přemýšlím o jednooborovém studiu anglického jazyka se zaměřením na vzdělávání. Rád bych ho vyučoval na střední škole. Mám dvě otázky:
1) Projížděl jsem výpis předmětů při prezenční formě. V povinně volitelných se nachází němčina. Lze zvolit jiné volitelné předměty mimo dalšího jazyka a při jednooborovém studiu se tedy zaměřovat pouze na angličtinu?
2) Univerzita nabízí navazující magisterský program Učitelství anglického jazyka pro základní školy. Chci-li učit na střední škole, musím si hledat jinou univerzitu?

Děkuji za odpovědi! :)
změněno 25. 12. 2020 18:15 nové
Dobrý den,
při studiu si musíte zapsat i další cizí jazyk, na výběr je několik světových jazyků. Navazující magisterský program Učitelství anglického jazyka pro základní školy je určen primárně pro učitele na základních školách, podle současné legislativy jsou však absolventi programu oprávněni učit i na středních školách.
Tereza Navrátilová
6. 3. 2021 20:16nové
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli je realistické vystudovat bakalářský program anglický jazyk se zaměřením na vzdělání a pokračovat v magisterském programu učitelství anglického jazyka a literatury pro střední školy na filozofické fakultě. (Chtěla bych totiž zároveň studovat bakalářský program Přírodopis se zaměřením na vzdělání)
Moc děkuji za Váš čas.
19. 6. 2021 18:44nové
Dobrý den, toto je dotaz na katedru anglického jazyka na Filozofické fakultě. Obraťte se prosím na ně.
1. 8. 2020 17:51nové

Dobrý den,

v katalogu předmětů je mezi povinnými předměty němčina. Je to možné? Ještě se snažím v IS zorientovat, jde to pomalu, takže si nejsem jistá jestli se dívám na správné místo.

Děkuji
5. 8. 2020 07:33nové

Dobrý den,

němčina povinná není, je uvedena jako příklad cizího jazyka. Při studiu si ale volíte jeden cizí jakyk, na výběr je němčina, ruština, francouzština a tuším španělština.
Vlákno: Angličtina/
Jan Novotný
18. 3. 2020 18:52nové
Musím umět anglicky?
19. 3. 2020 11:23nové
Dobrý den,
posílám odkaz, kde si můžete přečíst více informací o programu:
https://www.muni.cz/bakalarske-a-magisterske-obory/23858-anglicky-jazyk-se-zamerenim-na-vzdelavani
Přijímací zkouška se skládá z testu studijních předpokladů a testu z anglického jazyka. Požadovaná výchozí úroveň je vyšší střední pokročilost, odpovídající mezinárodní zkoušce First Certificate in English (tj. úrovni B2 podle Evropského jazykového portfolia pro dospělé studenty v ČR).
Ilona Jurková
17. 12. 2019 10:44nové
Dobrý den,

ráda bych se přihlásila ke studiu oboru Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání (kombinované), mám ale pár dotazů:
1) Studuje se u kombinované formy i další obor nebo jazyk?
2) Jsem maminka na rodičovské dovolené, plyne z toho něco pro mě? Uznaná doba rodičovství - prodloužení lhůt pro plnení studijních povinností, apod.
3) Vzhledem k mému věku budu muset studium uhradit, kolik by ''školné'' činilo?
4) Přihlédne univerzita u přijímací zkoušky k mému certifikátu z AJ na úrovni B2?

Předem děkuji za odpověď!
12. 1. 2020 17:16nové
Dobrý den,
kombinovaná forma tohoto programu nabízí pouze jednooborové studium, tudíž jen anglický jazyk. Přijímací zkoušky se skládají ze dvou testů, a to z anglického jazyka a testu studijních předpokladů. Body navíc za různá osvědčení a certifikáty se nedávají.
Rodičovství vám nepřináší žádné oficiální úlevy, je však možná individuální domluva s vyučujícími.
Bohužel Vám nemohu zodpovědět dotaz na školné, také neznám Vaši situaci. Pokud jste v minulosti v žádném bakalářském programu nestudovala, tak pravděpodobně školné platit nebudete. S tímto dotazem se ale obraťte na studijní oddělení.
Lenka Kralčáková
3. 5. 2019 19:06nové

Dobrý deň,

nepodarilo sa mi nikde na stránkach dohľadach informácie o výške poplatkov za semester pri kombinovanom jednooborovom štúdiu.

Ďakujem za odpoveď.
Zuzana Horáková
14. 11. 2018 11:20nové
Dobrý den,
chtěla bych se Vás zeptat, jaký je rozvrh vyučovacích dní pro kombinované studium?
O studium mám zájem, ale nenašla jsem ve kterých dnech probíhají přednášky a semináře. Jedná se mi o to, že jsem v pracovním poměru a tak pro mne rozvrh hodin hraje velkou roli.
Moc děkuji za odpověď
2. 4. 2019 10:02nové
Výuka na katedře anglického jazyka probíhá každý druhý pátek, tedy celkem 6 pátků v semestru.